Evde ailece oynanabilecek oyunlar nelerdir? Evde oynanacak en güzel oyunları nelerdir?

Evde dostlarınız ve ailenizle keyifli vakitler geçirmek için oyun oynamaya ne dersiniz? Her yaş grubuna hitap eden parti oyunlarıyla eğlenceli …

Evde dostlarınız ve ailenizle keyifli vakitler geçirmek için oyun oynamaya ne dersiniz? Her yaş grubuna hitap eden parti oyunlarıyla eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Peki, Arkadaşlarla evde ne oynanır? Evde ailece oynanabilecek oyunlar nelerdir? Evde oynanabilecek oyunlar nelerdir? Aileyle oynanacak oyunlar nelerdir? Çocuklarla evde oynanacak oyunlar nelerdir? En güzel parti oyunları nelerdir? İşte yanıtlar…

Cumartesinin gelişiyle yoğun iş temposunu ve tüm yorgunluğumuzu geride bırakıyoruz. Ailemiz ve sevdiklerimizle hem eğlenebileceğimiz hem de dinlenebileceğimiz aktivitelerle hafta sonumuzu güzelleştirebiliriz. Dilerseniz temiz hava alabileceğiniz yeşil ve mavi manzaralara kucak açabileceğiniz harika gezi rotalarını değerlendirebilirsiniz. Ya da ev içerisinde konforlu ve rahat bir zaman dilimi oluşturabilirsiniz. Özellikle her yaş grubunun bayılacağı parti oyunlarıyla evde keyifli vakitler geçirmek mümkün. Gelin, evde ailece oynanabilecek oyunlara birlikte göz atalım.

SÜREKLİ ROMAN OYUNU

Özellikle çocuklu bir aileye sahipseniz hem çocuklarınızın hayal gücünü geliştirecek hem de eğlenceli bir oyuna ne dersiniz? Bir kalem ve kağıtla oynayabileceğiniz Sürekli Roman oyununda birkaç kişi bir araya gelerek keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Öncelikle bir tema belirleyerek aranızdan birinin 5-6 satır uzunluğunda bir hikaye yazması gerekiyor. Sonrasında sondaki satırı yanınızdaki kişiye göstererek hikayeyi devam ettirmesini isteyin. Kişi sayısına göre bu hikayeyi uzatabilirsiniz. 

Ardından arkadaşlarınızla birlikte oluşturduğunuz bu hikayeyi sesli bir kahkahalar eşliğinde okuyarak eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

BEN KİMİM?

En sevilen oyunlardan biri olan “Ben Kimim?” aslında hem oldukça basit hem de keyif veren oyunların başında geliyor. Oynayan her kişi için bir isim belirledikten sonra her kişinin arkasına veya alnına bu ismi yapıştırmanız gerekiyor. Sonrasında her oyuncu sırayla kendisinin kim olduğunu bulmaya çalışacak. Bunun için çeşitli sorular sorarak 20 kez “evet” ya da “hayır” cevabını vermesi gerekiyor. 

Örneğin; eğer alnınızda yazan kişi Tarkan ise, siz “Erkek mi Kadın mı?”, “Şarkıcı mı oyuncu mu?” “Yaşlı mı genç mi?” gibi sorular sorarak cevabı bulabilirsiniz.

KELİME ÜRETME

Hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir oyun olan Kelime Üretme için ihtiyacınız olan şey bir torba, kalem ve kağıt. Öncelikle bir torbanın içerisine harfler kesilerek atılır. Biriken harfler sırayla çekilir ve çıkan harfe göre kelime üretilmesi istenir. 

Oyun boyunca kim daha fazla kelime üretirse en çok puanı o alarak oyunu kazanır. Kelime dağarcığını geliştirmek için harika bir oyun olan Kelime Üretme, özellikle çocuklarla oynamak için güzel bir oyundur.

21

Sayısal zekanıza güveniyorsanız 21 ile kendinizi ve yakınlarınızı test edebilirsiniz. Oldukça basit bir oyun olan 21’de ilk olarak grupta yer alan kişiler sırayla 21’e kadar saymalı. 21 sayısını ilk söyleyen kişi, oyun için ilk kuralı koyabilir. Kurallarda tamamen özgür davranabilirsiniz.

Örneğin; “bundan sonra içerisinde 5 geçen sayılar yerine bingo diyeceğiz” ya da “3 ve 3’ün katlarına geldiğimizde o sayı yerine bir sonraki sayıyı söyleyeceğiz” gibi kurallarla oyunu eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bir tur daha döndükten sonra 21’e kuralı bozmadan ulaşılırsa o kişi yeni kuralı koyabilir. Tur döndükçe önceki kuralları hatırlamakta zorlanacağınız için oyun harika bir hal alacak ve her yanlışta başa döneceksiniz.

ŞARKI BİLMECE

Evde oynanabilecek oyunlar denildiğinde akla ilk gelenler arasında Şarkı Bilmece de yer almaktadır. Bu oyunu oynamak için iki gruba ayrılmanız ve bir kişinin de oyunu yönetmesi gerekiyor. Karşınızdaki gruba bir kelime vererek o kelimenin geçtiği bir şarkıyı bulmalarını isteyebilirsiniz. 

Şarkıyı ilk bulan takım oyuncusu şarkıyı doğru bir şekilde söylemelidir. En fazla şarkı tahmini kim yaparsa o grup galip gelir.

Likes:
0 0
Views:
2
Article Categories:
Anne-Çocuk-Aile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *