Ağzınızı Tatlandıracak Bir Lezzet…

0
984

Severek yediğimiz cheesecakei birde Nutalla ve oreo lu yapmayı denediniz mi? Çikolata severlerin kalbini fethedecek Nutellalı cheesecake yapmak hem çok kolay hem de inanılmaz lezzeti ile tüm aile bireylerinin beğenisini kazanacak. Hadi gelin Nutella ve Oreo lu cheesecake nasıl yapılır hangi malzemelerle yapılır öğrenelim.

 

Nutellalı cheesecake malzemeleri

250 gr oreo büsküvi (16 oreo 2 paket)

80 gr tereyağı,

1 kg krem peynir,

Oda sıcaklığında 3/4 su bardağı (175g) krema

2 yemek kaşığı soğuk 2/3 su bardağı (200g) Nutella

1 su bardağı (200g) şeker

2 çay kaşığı vanilya ekstresi

4 yumurta

Nutellalı cheesecake Yapılışı

2 paket oreo bisküvinin kremalarını çıkartarak bisküvilerini bir blendıra koyarak parçalıyoruz. İyice parçalandıktan sonra 80 gr erimiş tere yağını oreo bisküvinin içine dökerek tekrar blendırdan geçiriyoruz. Çıkabilir kek kalıbına bisküviyi cheesecake tabanı olacak şekilde kaşıkla yaydırıyoruz. 15 dakika 180 derecede pişirerek biraz sertleşmesini sağlıyoruz.

Şimdi sıra Cheesecake in kremasını yapmaya geldi. 1 kilo krem peyniri derin bir kaba alın içine 1 bardağın 4/3 kadar krema koyarak mikserle karıştırın. Daha sonra içine 200 gr yaklaşık bir bardağın 3/2 kadar toz şeker koyun ve tekrar mikser yardımı ile karıştırın. Eğer bulabilirseniz içine vanilya özütü koyabilirsiniz. Kremanın içine 4 yumurtayı da koyun çırpmaya devam edin. Krema iyice kıvam alınca kremanın 3/1’ni ayırın çünkü onu üstü için kullanacağız.

Ayırdığımız kremanın içine bir su bardağının 3/2’si kadar oda sıcaklığında nutellayı ve 2 yemek kaşığı krema koyarak karıştırın. Nutellasız kremayı oreo tabanımıza düzleyerek döküyoruz. Biraz bekledikten sonra üstüne nutellalı kremamızı döküyoruz. Kaşıkla düzelttikten sonra yaklaşık 150 derecelik fırında 40-45 dk pişirin. Cheesecake piştikten sonra oda sıcaklığında soğuması için bırakın.

En üst katı için bir su bardağının 3/1 kadar kremayı ocakta ısıtın ve 1 su bardağının 3/2 sini kadar nutella ile karıştırın ve cheesecake üstüne dökün. Cheesecakein kıvamılı bir şekilde yenilebilmesi için önerimiz bir gün buzdolabında tutmanızdır. Afiyet olsun.