Yoga Sizi Mutlu Eder Mi?

0
571

Orijinal Yoga Sistemi ile Gelen Mutlu, Huzurlu ve Dengeli Hayat

Orijinal Yoga Sistemi sekiz ( 8) aşamalı bilimsel bir yöntembilimdir. Bedensel, zihinsel ve spritüel olarak mükemmel bir insan olmak için verilmiş bilimsel teknikler sunar. Evrenin tüm yönlerinin denge ve uyumunu simgeler. ‘ Yoga’ sözcüğü zihinsel dürtü ve eğilimlerin evrenin hizmeti altına girmesini ima eder.

İnsan bedeninde yaklaşık 600 kas bulunmaktadır. Organizmanın canlı ve sağlıklı olması için bu kasların hepsi uyumlu bir şekilde çalıştırılmalıdır. Bu; ancak Orijinal Yoga Sisteminin üçüncü basamağı olan Asana dediğimiz Vücut Çalıştırma Teknikleri ile gerçekleştirilebilir. Bedeni sağlıklı tutmak ve her türlü hastalıktan korumak için organizmada milyonlarca hücre yenilenmektedir. Duruşların yapılması bu işlemleri desteklemekte ve hücreleri canlı tutmaktadır.

Duruşlar insanın zihinsel durumunu da olumlu şekilde etkiler. Zihin olumlu düşünceler üretirse beden de olumlu yönde gelişir. İnsanın fiziksel durumu zihinsel durumun yansımasıdır. Fiziksel ve zihinsel hal birbirlerini sürekli etkiler.

Çağdaş uygarlığın doğal hayata aykırı yaşam koşullarına direncini artırmak için birçok devlet adamı da yoga uygulamaktadır. Uluslararası sanatçılar hayatlarının birçok yönlerini yoga uygulayarak geçirmişlerdir. Sporun değişik dallarında birçok sporcu Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden faydalanıp başarısını artırmıştır. Tüm bu tanınmış kişilerin dışında milyonlarca insan Orijinal Yoga Sistemi çalışmalarının verdiği sağlık, direnç ve dayanıklılık sayesinde çağdaş yaşamın zorluklarını kolaylıkla atlatabilmektedir.

Orijinal Yoga Sistemi çalışmaları vücuttaki kan basıncı, iç organlar ve salgı bezlerinin çalışmasında pek çok olumlu etkiye neden olur. Orijinal Yoga Sistemi çalışmalarının sağladığı sırları bilmeyen kişiler yalnızca birkaç saatlik gece uykusu sırasında ve kısa dinlenmeler sayesinde güçlerini yeniden toparladıklarını sanırlar. Fakat bu düşünce hatalıdır ve bu dinlenmeler yeterli değildir.

Orijinal Yoga Sistemi gevşeme teknikleri sayesinde kişi daha sağlıklı uyku uyuyarak ve dinlenerek daha canlı ve enerjik olmaktadır. Orijinal Yoga Sistemi çalışmalarında hareketler yavaş ve pasif uygulanır. Yavaş çalışan kaslar kendi güç ve esnekliklerini kullanmak zorunda olduklarından çalışmalardan her zaman olumlu sonuçlar alınır. Oysa hızlı çalışan kaslar hareketin hızıyla sürüklendiği için bu fiziksel gelişim açısından etkili değildir.

Asana yani vücut çalıştırma teknikleri çok boyutlu bir çalışmadır. Bu, basit bir çalışma ve egzersiz değildir. Duruşlar orijinal şekilde yapıldıkça çok boyutlu, olumlu ve kalıcı bir etki sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here