Sağlıklı Zayıflamak İçin Bilimsel Araştırmalar ve Doğru Egzersizler

0
431

Yüksek Etki Alanlı Aerobik

Etkileyici programın katılımcıları, yoğun, saatlik kardiyo dersleriyle haftada dört kez çalışıyorlardı. Her ikisi de ayaklarınızı aynı anda yere getiren hareketlere odaklanan yüksek etkili egzersiz programları, kardiyo kickboks, kardiyo dans dersleri, önyükleme kampı sınıfları veya yüksek yoğunluklu aralık eğitimi (düşünün: atlama squats, burpees, Ve yüksek dizler). Bu çalışmada, etkilenen gruptaki kadınlar beş ila 10 dakika boyunca ısınmakla kaldıktan 40 dakika eğitim, ardından beş ila 10 dakika soğudu. Araştırma boyunca kadınlar kalp atış hızlarını maksimum kalp hızının yüzde 85’ine ulaştırmaya çalıştılar.

Düşük Etkili Aerobik + Kardiyo

Düşük etkili programı izleyenler aynı miktarda çıktı, ancak düşük etkili kardiyo ile kombine güç antrenmanı atlama anlamına gelmiyordu. Her seansta kadınlar beş ila 10 dakika ısındı, 30 dakika “ritmik” aerobik (bir basamak sınıfı gibi) yaptı, ardından direnç makineleri ile 20 dakika güç antrenmanı yaptı. Her seansta bacak uzatmaları, tezgah presleri, triseps uzantıları ve bilek kıvırcıkları gibi hareketler gerçekleştirdiler. Son beş ila 10 dakika soğudu.

Eğitim programları sırasında katılımcılar kalp atış hızlarını azami sürenin yüzde 65’ine yükseltti. Aynı zamanda, kaldırdıkları ağırlığı tek temsilcili maksimumlarının yüzde 60’ından (veya bir defaya mahsus tutabildikleri en fazla ağırlıktan) yüzde 80’e yükselttiler. Başka bir deyişle ağır kaldırıyorlardı.

Sonuçlar

Araştırmacılar, planların her biriyle 24 hafta çalıştıktan sonra, her iki kadından da kilo verdiklerini ve genel formasyonlarını iyileştirdiklerini bulmuşlardır. Ancak, yoğun yoğun eğitim grubundaki kadınlar, düşük etkili kardiyo ve güç antrenman grubuna göre daha fazla yağ kitlesi, vücut yağı (yüzde 7’ye karşı yüzde 3) ve vücut ağırlığı (yaklaşık 10 libre ve 6 libre) kaybettiler. Bununla birlikte, ağırlıkları kaldıran kadınlar daha fazla metabolizma sağladılar-yağsız kas ekledi. Yüksek yoğunluklu eğitim grubundaki kadınlar zayıf bir kütle toplamadı.

Alt çizgi

Tamam, bu yüzden kalp pompalayıcı, yüksek yoğunluklu egzersizleri ezmek daha hızlı yağ kaybetmek ve kilo vermek için harika, ancak bu düşük etkili hareketi ve güç antrenmanının toplam bir zaman israfı olduğu anlamına gelmiyor. Kas geliştirme hamlelerini yazmayı değil, zekice egzersiz programlarına zırh antrenmanı ve düşük etki egzersizleri ekleyin. Böylelikle kas kurarak metabolizmayı artıracak ve ter-so-hard egzersizlerle yağ ve kaloriyi yakmaya devam edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here