Özel Günlerinizde Denize Girilir mi?

0
619

Adetliyken denize girmek zararlı mı?

Deniz veya havuza girmek istiyorsunuz ancak adet döneminde olduğunuz için kendinizi bu keyiften mahrum mu bırakıyorsunuz? Doğru yöntemleri bildikten sonra, adetliyken denize girmekte hiçbir sakınca yoktur!

Adetliyken denize girmek için tampon kullanmak en doğru seçim olacaktır. Sebepleri mi? Bikini veya mayodan kesinlikle belli olmaz. Adet kanı sızıntısını önler. Sağa sola kaymaz. Zaten, korkmayın: Deniz suyu kendiliğinden vajina içine girmez. Ama yine de bir soru işaretiniz varsa, tampon, deniz suyunun vajinaya girmesini de engelleyecektir. Ancak bir nokta açıklık getirelim: Eğer bakireyseniz, tampon kullanamazsınız. Çünkü tampon içeri yerleştirildiği için kızlık zarını bozar. Ancak cinsel ilişki yaşamış kişiler tampon kullanabilir.

Bakireyseniz, adet döneminde havuza veya denize girmek sizin için hiç iyi bir fikir değildir! Çünkü hijyenik ped şişer, adet kanı sızar ve gerçekten mahçup durumlara düşersiniz. Bu durumda en iyisi nedir? Bikininizi veya mayonuzu her zamanki gibi giyin ama bu kez denize girmek yerine güneşlenin. Zaten güneşteki D vitamini, kemiklerinize ve sağlığınıza iyi gelecektir. Ayrıca, adet sancısını geçirmeye yardımcı olur.

Adetliyken denize girmek hakkında merak edilenler:

Denizden mikrop kapmazsınız. Tabii, temiz bir denizden bahsediyoruz.
Adet döneminde olun olmayın, havuzdan mikrop kapabilirsiniz. Bu yüzden gerçekten hijyenik havuzlara girin.
Islak mayo ya da bikini ile oturmayın.
Güneşten koruyucu, yüksek faktörlü ürünleri mutlaka kullanın. Çıplak güneşlenme tercihleri için meme ve genital bölgeleri mümkün olan en üst faktörlerle koruyun, ızdırabınız çok fazla olabilir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here