Mide Küçültme Yöntemleri Sağlıklı Mı?

0
468

Şişmanlık ve ya çok kilolar bu zamanlarda çok sayıda bireyin problemidir. Estetik şekilde fena görüntü yaratmasının birlikte sıhhat problemlerine neden olması bakımından önemlidir. fazla kiloların yarattığı sağlık sorunlarının başında hipertansiyon, uyku problemleri, tansiyon, yürek ve damar hastalıkları, hormonel bozukluklar, solunum güçlüğü benzeri hastalıklar gelir. Estetiğin yanı sıra bu sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalan kişilerin zayıflamak için başvurduğu yollardan bir tanesi de mide küçültme çalışmalarıdır.

Mide küçültme ameliyat ve ya tabii yollarla gerçekleşebilecek bir işlemdir. naturel yolla olması daha sağlıklıdır. çünkü her ameliyatın küçük yahut büyük bir riski bulunur. Mide Küçültme Ameliyatı Mide küçültme ameliyatında midenin girişine takılan kelepçe tarzı bir sistem bulunur. Bu sistem dışarıdan denetim edilerek arzulanan miktarda yani daha az yemek yiyerek tokluk hissi duymanızı sağlar. Bu sayede ayda 5-6 kilo vermeniz hedeflenmektedir. Ameliyatın en son deva olduğunu unutmayınız.

Bitkisel Yöntemlerle Mide Küçültme

Çok kilolu insanların sürekli yemek yeme tutkusu midenin gereğinden fazla genişlemesiyle alakalıdır. Mide normal boyutlarının dışına çıktıkça yeme isteği artar. doğal yollarla bunu engellemek mide küçülmesini sağlamak için iştah kesici öneriler ise şunlardır:

Karnınız çok acıkmadan atıştırın. şayet çok acıkınca yemek yerseniz bu sizin daha çok gıda tüketmenize sebep olur.
Öğünlerinizi sıklaştırmalı ve her seferinde daha az yemeye çalışmalısınız. – Her yemekten öncelikle mutlaka 2 bardak su için. içtiğiniz su yemek yeme isteğinizi azaltacaktır.
Sebze ve salata sıhhat açısından mühimdir. Hem de mide de daha az yer tuttuğundan mide küçülmesini gerçekleştirir.
Kan şekeriniz düştüğünde bir anda aşırı fazla acıkırsınız. şayet böyle hallerde yemek yerseniz kendinize en büyük kötülüğü yapmış olursunuz. Kan şekeriniz düştüğünde hafif atıştırmalıklar yapın. Kan şekeri seviyeniz normal düzeye ulaştığında yemek yemeyi 15-20 dk sonrasına erteleyin. Bu hem iradeniz için hem mide küçülmesi için çok fazla önemli bir harekettir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here