Lazer Epilasyon Sağlık Açısından Riskli Mi?

0
1088

Lazer Epilasyonun Sağlık Açısından Riski Nedir?

İstenmeyen tüyler herkesin korkulu rüyasıdır. Sürekli olarak temizlenmesi gereken ve sık sık tekrarlayan bu kötü görüntü can sıkıcıdır.

Devamlı tüyleri temizlemeye çalışmaktan sıkılan herkesin isteği bu tüyleri tamamen ortadan kaldırmaktır. İstenmeyen tüyleri tamamen ortadan kaldıracağı düşünülen pek çok yöntem var. Özellikle son yıllarda herkes tarafından bilinen ve uygulanan en popüler yöntem ise lazer epilasyondur. Bunun yanı sıra doğal yöntemlerde mevcut. Lazer epilasyon, lazer ışığı sayesinde kıl köklerini deriye zarar vermeden etkisiz hale getirmeyi amaçlar.

 

Lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerinizde zararsız ve kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün.

Son zamanlarda lazer epilasyonun çok fazla talep görmesi nedeniyle hemen hemen her güzellik salonunda lazer epilasyon yapıldığını görmek mümkün ancak herkesin lazer epilasyon yapması mümkün değildir. Konu hakkında gerekli ve yeterli eğitimi almış uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Aksi halde sorun ya da sorunlarla karşılaşılması kaçınılmaz olabilir. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için lazer epilasyon yaptıracağınız yeri doğru seçmeli ve çalışanlarının konusunda uzman olduğuna emin olmalısınız. Bu denli ilgi gören bir yöntem olması sebebiyle olumlu olduğu kadar bazı olumsuzluklara da yol açtığı konuşulmaktadır. Bu sebeple lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler ikilemde kalarak bir türlü karar veremiyor. Öncelikle bilmemiz gereken şey, lazer cilde ciddi zarar veren bir uygulama değildir. Ancak lazer ışınlarının kıla uygun olmaması sebebiyle ciltte yanma ya da lekelenme meydana gelebilir. Bunun sebebi ise kullanılan epilasyon cihazının kalitesidir. Ayrıca sorunlu ciltlerde lazer uygulaması da risk oluşturabilir ve önerilmez.

Eğer akne, uçuk, egzama, siğil gibi cilt sorunlarınız varsa lazer epilasyondan uzak durmanız daha doğru olacaktır. Çünkü cildinize verilecek ışınlar bu sorunların daha da büyümesine sebep olabilir.