Kronik Ağrılarınızda Havanın Etkisi Var Mı?

0
504

Soğuk ve yağışlı havalarda basıncın değişikliği sebebiyle, problemli eklemlerin duyarlı hale geldiğini söyleyen Uzmanlar ; Soğuk hava nedeniyle damar ve kasların kasıldığından dolayı kan dolaşımının bozulduğunu ve bu durumun kronik ağrıları tetiklediğini ifade ediyor.

Soğuk ve yağışlı havalarda eklem ağrılarının artığını söyleyen uzmanlar , yıllar içerisinde yaşanan büyük ve küçük travmalar, ters hareketler, kilo alımı bağlarında hasara neden olur. Eklemi çevreleyen bağların yıpranması ve hareketsiz yaşam eklemlerde kireçlenmeye neden olur. Soğuk ve yağışlı havalar, miyofasiyal ağrı sendromu gibi kas rahatsızları da yaşanan kronik ağrıları artırdığını sölüyor.

Ağrıları Azaltmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Yaz aylarında hareketli olan kas ve eklemlerin , havaların soğumasıyla birlikte hareketsiz yaşama girmesinin eklem ağrılarının en büyük nedeni…
Soğuk, yağışlı ve nemli havalarda eklem ağrılarının artığını, kronik ağrı şikayeti olanların sıcak ortamlarda tercih etmeleri gerekiyor. Soğuk ve karlı havalarda atkı kullanımının, sıcak içecekler tüketmenin ve egzersiz yapmak önemli.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here