Hindistan Cevizi Yağı Zayıflamaya Yardımcı mı?

0
864

Hindistan cevizi yağı üzerinde şimdiye kadar binlerce bilimsel araştırma yapıldı. İçerdiği zincir yağ asitleriyle zayıflamaya yardımcı olduğu kanıtlandı.

Hindistan cevizi yağı doğrudan karaciğerde sentezlenip vücutta hemen enerji kaynağı olarak kullanılıyor. Metabolizma hızını yükseltip vücudun daha çok kalori yakmasına yardımcı olduğu dile getiriliyor. Özellikle, sık sık acıkma veya tatlı krizi yaşayanlar için bence Hindistan cevizi yağı mükemmel bir çözümdür.

Zayıflamak için Hindistan cevizi yağı kullanımının çok çeşitli yöntemleri var.

Hindistan cevizi yağı kahve tarifi…

Özellikle, ikindi vakti ara öğün veya akşam yemeğinden sonra acıkırsanız, yağ yakıcı etkili kahve tarifimi deneyebilirsiniz. İlk kez yapacaklar için belirteyim: Hindistan cevizi yağının belirgin bir tadı yok; yani her zaman alıştığınız lezzette kahvenizi içmeye devam ediyorsunuz.

Malzemeler,

1 su bardağı sıcak süt
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı Türk kahvesi veya granül kahve veya filtre kahve
Hazırlanışı,

Türk kahvesi veya granül kahve veya filtre kahve kullanabilirsiniz.
Kahvenizi her zamanki gibi pişirip hazırlayıp fincana alın.
İçerisine Hindistan cevizi yağını ekleyip karıştırın.
Hindistan cevizi yağı sıcak sütte hemen eriyecektir.
İkindi vaktinde veya akşam yemeğinden sonra afiyetle için.

Selülit giderici Hindistan cevizi yağı masajı

Selülit giderici bitkisel yağlar haberimizde Hindistan cevizi yağının etkisinden bahsetmiştik. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildi mükemmel şekilde nemlendiren ve masajla kullanıldığında kan dolaşımını hızlandıran Hindistan cevizi yağının selülit gidermeye iyi geldiğini gösteriyor.

Öncelikle selülit olan bölgeleri, aktardan aldığım at kılı fırçayla iyice tarıyorum. Bu sayede cilt gözenekleri açılıyor ve kan dolaşımı hızlanıyor.

Sonrasında her bir bacağıma bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı alıp avuç içimde biraz tutarak bacaklara masaj yapın.