Bir Haftada Karnınızı Düzleştirin!

0
636

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte, yaklaşan yaz tatilinin heyecanını yaşayan bizler, deniz, plaj, güneş ve sıcacık kumların hayalini kurmaya başladık bile. Mart ayı geldiğinde hemen hemen tüm kadınların olmazsa olmaz diyet ve egzersiz programları planladıklarını biliyorum. Bu nedenle sizlere yardımcı olabilmek adına, özellikle göbek eritme hareketleri üzerinde uzmanlaşmış aorobik hocası Burcu Korkmaz ile görüşerek, yalnızca bir haftada görünür derecede incelme sağlayan ve karnınızı düzleştiren hareket ile ilgili bilgi aldık. Alışkın olmayanlar için ilk defasında oldukça zor gelecek bu hareket sayesinde 10 günde vücudunuzu fit bir görünüme kavuşturabilir, düz ve yan karın kaslarınızın sertleştiğini ve göbek sarkmalarının belirgin derecede azaldığını fark edebilirsiniz.

 

İlk birkaç gün hareketin ardından karın kaslarınızda ağrı hissedecek, hatta sızlanarak sonraki gün hareketi yapmak istemeyeceksiniz. Fakat biraz dişinizi sıkar ve sabırlı olursanız, bu hareket sayesinde 1 haftada karnınızı farkedilir derecede sıkılaştırabilir, göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. Bu hareketin bir diğer özelliği yalnızca karın kaslarınızı değil, aynı zamanda bel, göğüs ve kol kaslarınızı da çalıştırması.

İlk olarak harekete başlamadan önce yaklaşık 2-4 dakika arası standart ısınma hareketlerini yapıyoruz. Bu hareketle eğilme – doğrulma, kolları bacaklarla birleştirme hareketleri olabilir.

 

Isınma hareketlerinin ardından, bacaklarımızı omuz genişliğinden 20 şer santim uzak şekilde açıyor ve dizimizi kırarak taburede oturuyormuş gibi pozisyon almamız gerekiyor. Bacak kaslarınızdaki baskıyı hissetmeye başladığınızda, belinizi öne ya da arkaya bükmeden, direkt olarak sağa ve sola sallanma hareketi yapıyoruz. Bu hareketi yaparken bacak kaslarınızın aşırı derecede ağrıdığını, sağa ve sola sallanma hareketi esnasında da karın ve bel kaslarınızın sızladığınız ve kasıldıklarını hissedeceksiniz. Bu hareketi ilk gün sabah ve akşam, sağ ve sola toplam 10’ar kez yapın.

Takip eden günlerde sayıyı arttırarak hareketi yapmaya, bacak kaslarınızı ve karın kaslarınızı zorlayama devam edebilirsiniz.