Zayıflamaya Yardımcı Bitkileri Biliyor Musunuz?

0
1039

Kilo problemi ister erkek ister kadın olsun birçok kişinin kurtulamadığı bir problemdir. Ne diyetler yapılmıştır, ne sabah koşularına çıkılmıştır. Ancak ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın bir türlü kilo verilememiştir.

Kilo vermek için unutulmaması gereken şey yağın yakılmasıdır. Diğer türlü kilo değişimlerinin birçoğu vücuttaki suyun değişimidir ve bu durum oldukça yanıltıcıdır. Yani sonuç olarak zayıflama yöntemleri doğru kullanılmıyordur. Kilo vermek için diyetin sporla birlikte yapılması ve mutlaka bunların yanında yağ yaktırıcı başka besinlerin, özellikle bitkilerin kullanılması gerekir. Bitkiler binlerce yıldır şifa verici olarak birçok hastalığa iyi geliyor. Bu nedenle hiç şaşırtıcı değil ki, bugün piyasada bulunan ilaçların dahi %25’i bitkisel kaynaklı. O halde zayıflamak için neden bitkilerden yararlanmayalım?

At kuyruğu bitkisi herkes tarafından bilinmese de, son dönemde diyet yapanların baş tacı olmuş durumda. Bu bitki vücuttaki yağların erimesini direkt ve hızlı olarak sağladığı için güvenle kullanılabilir. Bir su bardağına bir tatlı kaşığı at kuyruğu koyarak tüketebilirsiniz. Günde iki defadan fazla tüketilmemesi gereken at kuyruğu bitkisi sayesinde doğal olarak yağlarınızı eritebilirsiniz.

Yeşil çayın faydaları geleneksel Çin tıbbında saymakla bitmiyor. Stresten, depresyona kadar iyi gelmesi ve sakinleştirici özelliği ile bilinen yeşil çay aynı zamanda yağ yaktırıcı özelliğe de sahip. Yemeklerden 1 saat önce ve sonra tüketilebilir.

Sarımsak çayı iyi bir bağışıklık güçlendiricidir. Sarımsak, zencefil, tarçın, bal ve limon ile çay olarak hazırlanırsa zayıflamak için çok iyi bir diyet aracı olur. Zencefil, tarçın ve limon başlı başına yağ yaktırıcı özelliklere sahiptir.

Rezene de yine mucize özelliklere sahip bitkilerden biridir. Nane ile birlikte kaynatılıp güvenle içilebilir. Yine rezenenin yanı sıra sinemaki de zayıflamak için bire bir bitkilerdendir.