Vazgeçemiyorsanız Krize Dönüşmesini Engelleyin!

0
818

Çikolata Krizi Nasıl Geçer?

Yapılan araştırmalara göre, çikolatanın salgıladığı mutluluk hormonunu sporla da gerçekleştirebiliyor, spor yaparak hem mutlu olmayı hemde kilo vermeyi istemez miydiniz. Bence isterdiniz o yüzden çikolata tüketimini en aza indirerek spora başlamanız gerekmektedir.

Çikolata tüketimini azaltarak bu çikolata krizini engelleyebilirsiniz. Canınız çikolata çektiği zamanlarda 1 paket çikolata değilde bunu 2 veya 3 parçaya bölerek tüketebilirsiniz veya çikolatanızı eriterek meyveyi bandırıp yiyebilirsiniz. Bu şekilde çikolatadan çok meyve tükettiğiniz için hem sağlığınızı korursunuz hemde çikolata krizinden kurtulmuş olursunuz.

Çikolata krizi geldiği zamanlarda başka şeylere odaklanın. Örneğin: Kitap okuyun, gezmeye çıkın , film izleyin vs.. bu tarz şeyler yaparsanız çikolata krizini engelleyebilirsiniz. Sigara krizinde olduğu gibi çikolata krizinde de eğer kendinizi krize teslim ederseniz o zaman yandınız…

Eğer yukarıda bahsi geçen çikolata krizini engelleme yöntemleri işinize yaramamışsa doktorunuz veya diyetisyeninizle görüşerek çikolataya ikame ürünleri size sunabilir. Az miktarda tüketeceğiniz çikolatayı kendinize bir ödülmüş gibi davranın, fakat bunu her gün bir paket çikolata tüketilmeyecek şekilde yapınız..

Evet arkadaşlar sizlere bugün çikolata krizini nasıl engellemeniz gerektiği hakkında bilgiler verdik, çikolata tüketin ama fazlasının da size zarar vereceğini göz önünde bulundurun. Çikolata krizine girmeyecek şekilde tükettiğinizde hem fazla kalori almazsınız hemde sağlığınızı riske atmazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here