Sıkışan Fermuar Nasıl Açılır?

0
863

Günümüzde hemen hemen her kıyafetimizde bulunan fermuarlar bazen başımıza büyük dertler açabilmekte. Pantolon, etek hatta bazı bluz modellerinde de kullanılan fermuarlar, bazı zamanlarda açılmamak için ellerinden geleni yapar. Bu tür durumlar genelde acelemizin olduğu anlara denk gelirse o an için fermuarsız birşeyler giymeyi bile içimizden geçiririz. Aslında sıkışan fermuarımızı açmanın oldukça basit yöntemleri mevcuttur. Bu yazımızda sizlere sıkışan fermuarınızı nasıl açabileceğinizin metotlarını açıklayacağız.

Sıkışan Fermuar Nasıl Açılır?

1. yöntem: Bildiğimiz sıradan kurşun kalemi fermuar boyunca gezdirmek olacaktır. Fermuarınızın birbirine giren dişlileri üzerini kurşun kalem ile boyamak suretiyle anlık fermuar sıkışmasını sonlandırabilir ve ileride yeniden sıkışmasını önleyebilirsiniz.

2. yöntem: Sıkışan fermuarınız üzerine bir parça kuru sabun sürerek dişlilerin daha kaygan olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle sıkışan fermuarlarınız daha kolay açılır.

3. yöntem: Fermuarın tüm dişlilerini dudak kremi ya da ruj ile boyayarak, yağ gibi açılan ve hiçbir zaman sıkışmayan fermuarlara sahip olabilirsiniz

Yukarıda sıralanan 3 farklı yöntemi kullanarak sıkışan fermuarlarınızı rahatlıkla açabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here