Hayatınızı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

0
604

Gömleğinizin düğmesi kopabilir, ayakkabılarınız kirlenebilir, ojeleriniz yıpranmış olabilmekte, makyajınız akmış olabilir yani ofiste her an her bir hale hazırlıklı olmak gerekir. çok tempoya ahenk veren işinin ehli kadınlar; her birinin üstesinden gelir değil mi? Cevabınız, “tam olarak evet” olmalı…

Diş macunu yoksa limon var

Diş fırçanız yanınızda ama diş macununuz yok ise derhal şirketin yemekhanesine gidip taze limon alıp diş fırçasının üzerine birkaç damla limon suyu sıkıp dişlerinizi fırçalayın. eğer diş fırçanız da yanınızda olmadan işaret parmağınızın üzerine birkaç damla limon suyu sıkarak dişlerinizi ovun.

Ataç kullanın birleştirin

Pantolon, etek ve ya gömleğiniz düğmesi koptuğunda acil çözüm için ataçla yakaları birbirine tutturun. bitkisel gizleme kutunuzun içinde küçük bir dikiş seti olması kalıcı çözüm getirmenizi sağlar.

Nane çayıyla canlanın

Yorucu bir toplantıdan çıktıktan sonra başınız ağrımaya başladığında; nane çayı için, kendinizi iyi hissedeceksiniz. Saç diplerine masaj yapmak da kafa ağrısını dindirmek için faydalıdır.

Hıçkırıktan derhal kurtulun

Toplantınız ya da sunumunuz var, lakin hıçkırık tuttu; üzülmeyin, çözümü var! Hıçkırığın geçmesi için 1 bardak buzlu su için ya da 1 adet kesme şekeri dilinizde eriterek yutun.

Detoks suyu içerek zayıflayın

Formda kalmak, verimli çalışmak için her gün detoks suyu için. Masanızda büyük bir sürahi bulundurun, içerisine limon dilimleri, çubuk tarçın ve varsa ananas dilimleri ekleyin. Elde ettiğiniz bu suyu gün boyunca için, müthiş faydalar göreceksiniz.

Yorgunluğun üstesinden gelin

Akşamüstüne doğru kendinizi bıkkın hissediyorsanız; enerjinizi yükseltmek için C vitamini deposu kuşburnu çayı içebilirsiniz.

Makyajınızı kolayca temizleyin

Göz makyajınız aktıysa; nemlendirici krem sürüp bir zaman bekletin ve kâğıt mendille silerek temizleyin.

Gözlerinizi anında dinlendirin

Bilgisayar ekranına bakarken gözlerinizin yorulduğunu hissederseniz; 1 dakika boyunca gözlerinizi kapatıp açın. Bu sayede gözleriniz nemlenecek ve dinlenecektir.

Islak mendil her an gerekebilir

pabuç ve kıyafetlerinizdeki lekeleri temizlemek için yanınızda her zaman ıslak mendil bulundurun. Bilgisayarınızı temizlemek için de işe yarayacaktır! Kıyafetinizde fondöten ya da ruj lekesi varsa kolonyalı mendille silerek temizleyebilirsiniz.

Kilo almayın fakat incelin

çalışan bayanların kilo alma sebeplerinden birisi, akşamüstü fasıla öğününde poğaça, bisküvi, kurabiye gibi sağlıksız besinler tüketmeleridir. Siz onlardan bir tanesi olmayın, kilo vermek ve enerjinizi tazelemek ve zinde kalmak için her gün ceviz, fındık, badem yemeye özen gösterin.

Saçlarınızı toplayıp gençleşin

Anında daha zinde görünmek için saçlarınızı sıkıca toplayıp şık bir atkuyruğu yapın. Bunun için çekmecenizde çengelli bir toka bulundurun.

Zor durumlar için hazırlıklı olun

Çalışma masanızın üzerine koymak yahut çekmecenize yerleştirmek üzere şık bir gizleme kutusu satın alın. Oje, törpü, tel toka, cımbız, pamuk, dikiş seti, nemlendirici krem gibi malzemeleri, bu kutunun arasında muhafaza edin. Hazırlıklı olmaktadır yarar var nedeni ise hangisine ne süre ihtiyaç duyacağınız belirgin olmamakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here