Eviniz İçin Dekorasyon Önerileri

0
1151

Eviniz için önereceğimiz basit raf kullanım yöntemleri ile daha ferah, daha şık ve daha kullanışlı alanlar oluşturabilirisiniz.

İşte sizin için hazırladığımız raf kullanım önerileri…

Evin en çok kullanılan ve hanımların özellikle en çok vakit geçirdiği alanlardan biri mutfaklar. Mutfağınız özellikle küçük bir mutfak ise kullanım alanını arttırmak için açık raf sistemini mutfağınızda uygulayabilir en çok elinizin altında olması gereken eşyalarınızı bu alanlara koyabilirsiniz. Mutfağınızdaki köşelerde dolap kullanmak yerine raf sistemi yaptırarak bu bölümleri daha kullanışlı ve göz alıcı bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Duvarlarınızdaki uygun kısımlara raflar asabilirsiniz. Bu raflara fincanlarınızı, bardaklarınızı, tabaklarınızı ya da gün içinde kullandığınız birçok mutfak eşyasını koyabilirsiniz. Lavabo altına konabilecek raflara temizlik malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Mutfakta kullanılan raflar hem pratiklik sağlar hem de kullanım alanından tasarruf edebilmenizi.

Banyo duvarlarınızda gizli bağlantılı raflarla depolama alanları oluşturabilir, banyoda kullandığınız günlük eşyalarınızı ya da banyonuzu süsleyebileceğiniz aksesuarları koyabilirsiniz.

Diş fırçalığı, kullandığınız bakım kremleri, kozmetik malzemeleri, havlular, sabunlar, pamuk kavanozu bu raflara yerleştirebileceğiniz eşyalardır. Bu eşyalarla birlikte dekoratif obje olarak koyabileceğiniz mumlar, vazo ya da kavanozlara koyabileceğiniz çiçekler raflarda hoş bir şıklık yaratır ve banyonuza neşe katar. Eğer alan uygunsa ve yerleştirilebilecek boşluklar var ise küvetinizin bir köşesine asabileceğiniz raflara koyabileceğiniz çiçekler, dekoratif eşyalar hem bakıldığında şık bir hava verir hem de banyo yaparken sizi rahatlatacak ayrı bir görünüm yaratabilir. Bu raflara ayrıca şampuan, krem, havlu ve duş jelinizi de koyabilirsiniz.

Çocuk odaları en çok dağılan alanlardan birisidir. Çocukların kitaplarını, oyuncaklarını ya da süs eşyalarını koymak için kullanacağınız raflar hem düzen açısından iyi bir depolama alanı sağlar hem de odaların duvarlarına neşe ve renk katar. Bebek odalarında da raf sistemini uygulayabilirsiniz. cocuk-raf
Balkon duvarları raf sistemini uygulayabileceğiniz alanlardan biridir. Rafların üzerine koyabileceğiniz mumluklar, cam kavanozlar içine yerleştireceğiniz çiçekler ya da dekoratif objeler hem duvarlarınıza can katacak hem de balkon dekorasyonunuz için kullanabileceğiniz güzel bir alternatif olacaktır.

Çalışma odalarında da açık raf sistemleri hem kullanım kolaylığı sağlar hem de oldukça şık durur. Çalışma odasında kuracağınız düzen daha verimli ve düzenli çalışabilmenizi sağlar, çalışırken sizi motive eder. Çalışma masanızın duvara bakıyorsa masanızın karşısındaki duvara monte edebileceğiniz raflara kalemliklerinizi, makas gibi bazı kırtasiye malzemelerinizi, kitaplarınızı, dekoratif eşyalarınızı, çerçevelerinizi yerleştirebilirsiniz. Rafları kullanarak çalışma odanızda hem daha düzenli bir alan oluşturursunuz hem de raflara yerleştireceğiniz eşyalarla odanızda daha canlı bir hava yaratabilirsiniz.

Salonlarda da raf kullanabilirsiniz. Örneğin koltuğunuzun ya da televizyon sehpanızın bulunduğu duvarlara ya da uygun alanlara asabileceğiniz raflara fotoğraf çerçevelerinizi, biblolarınızı, aksesuarlarınızı, mumluklarınızı ya da cam kavanozlara yerleştireceğiniz rengarenk çiçekleri koyabilirsiniz.


Açık raflar ile yatak odanızda romantik ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Uygun bulduğunuz duvar ya da köşelerde kullanacağınız raflar aksesuarlarınızı, fotoğraf çerçevelerinizi ya da birçok eşyanızı koyabileceğiniz alanlar yaratacaktır.