Bahar Yorgunluğunu Atlatmanın Kolay Yolları

0
938

Mevsimin tüm güzelliklerini yaşadığımız bahar aylarında metabolizmadaki değişiklikler ve yorgunluklar yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Baş ağrısı, halsizlik, eklem ağrıları ve yorgunluklar özellikle bu aylarda daha yoğun hissediliyor.

Hemen herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bazı bitki çayları ile metabolizmanızı hızlandırarak bahar yorgunluğundan kurtulabilirsiniz. Uyku düzensizliğinden, baş ağrısına kadar birçok şikayete iyi gelen bitki çayları bahar yorgunluğuna ilaç gibi geliyor

Melisa çayı: Bahar aylarında düzensiz uyku problemi yaşıyorsanız günde bir bardak melisa çayı içebilirsiniz. Antiseptik özelliği olan melisa çayı ayrıca mideyi rahatlatır ve hazmı kolaylaştırır.

Papatya çayı: Bahar yorgunluğu için çok tavsiye edilen bitki çayıdır. Papatya çayının rahatlatıcı etkisi vardır. Çay gibi demlenip içilmesi kas ağrıları ve yorgunluğu giderir.

Ihlamur: Baş ağrılarınızdan şikayetçiyseniz günde 1-2 kupa ıhlamur tüketebilirsiniz.

Yeşilçay: Hem metabolizmayı hızlandırır hem de bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bitki çayları içerisinde faydalarını sıkça duyduğumuz yeşilçay güçlü bir antioksidandır.