Vücudunuza Uygun Eteği Nasıl Seçmelisiniz?

0
1107

Etekler bayanların hayatında önemli bir yer tutan kıyafettir. Bu yüzden doğru kombinler yapmaya özen gösterirler. Ancak iş sanıldığı kadar kolay değildir.

Kombinenizi Yaparken Uyumlu Olun

İyi bir kombin yapmanın en temel noktası seçilecek parçalar arası renk uyumudur. Tek rengin farklı tonlarını bir arada kullanacağınız gibi birbiriyle uyumlu renkleri de aynı anda kullanabilirsiniz. Renk uyumu kadar desen uyumu da çok önemlidir. Alt ve üst giyiminiz aynı anda desenli olmamalı, aksesuarlarınız ve çantalarınız, vücut ölçülerinize uygun olmalı.

Etek Seçimi Nasıl Yapılır?

Geniş kalçalı iseniz dar ve mini etek yerine etek uca doğru genişleyen evaze etekleri, geniş basenliler ise kloş ya da dar etek seçmeli.

Kalın bacaklı iseniz; mini eteği tercih etmemeli, tercih edecekseniz mutlaka topuklu ayakkabı ile kombine etmelisiniz. Kısa bacaklı olup diz hizasında bir etek giyiyorsanız topuklu ve bantsız ayakkabılardan şaşmayın.

Yaz Mevsiminin Etek Kombinleri

Kalem eteğiniz koyu ise; açık renk gömlek, küçük boy bir çanta, hareketli takılar ve ince topuklu, önü kapalı bir ayakkabı ile kombine edebilirsiniz. Kalem eteğiniz karışık renkli ise, yardımcı parçalarını desenin içinde yer alan renklerin tonlarından seçebilir veya düz renk tafta bluzlar ile çok hoş bir hava kazanabilirsiniz. Eteğiniz penye ve siyah-beyaz desenli ile mutlaka düz siyah ya da düz beyaz parçalarla birlikte kullanınız. Penye eteğiniz düz renk ve yüksek belli ise baskılı ya da yazılı tişörtlerle spor bir tarz oluşturabilirsiniz. Alt ve üst grubu düz renklerle kombinlediyseniz desenli bir aksesuar kullanarak eteğinizin etkisini arttırabilirsiniz

.

Uzun tül etekleri sıfır kollu bluzlar ve yazlık ayakkabılarla, uzun bol bir eteği de dar bir bluz, küçük bir çanta ve rahat sandaletlerle tamamlamak yerinde olur.
Pileli etekleri farklı renk ve tarzlardaki gömleklerle, bluzlarla ve hafif topuklu ayakkabılarla kombinlerken, yüksek bel pileli eteği dar bir üst, ince bir kemer ve sandaletler ile çok rahat giyebilirsiniz.


Kloş etekleri kısa bluzlar, topuklu ayakkabılar ve sade bir kolye ile tamamlayınız. Platform tabanlılar dışında her model ayakkabıyı tercih edebilirsiniz.
Beyaz renk eteğiniz midi ise zıt renkte bir ayakkabı ve bluzla, hem midi hem de yırtmaçlı ise şık bir üst ve ince topukluyla kullanabilirsiniz. Eteğiniz asimetrik ve kısa ise salaş bir bluz ve topuklu bir ayakkabıyla, hem asimetrik hem de kalın pileli ise farklı renklerdeki bluz ve ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Asimetrik kesim kalın pileli beyaz eteklerinizi ya da yüksek bel beyaz diz altı eteklerinizi siyah bir gömlek ve zıt renkte bir ayakkabı ile kombinleyerek, özel gecelerde boy gösterebilirsiniz. Asimetrik kesim etekleri kombin yaparken tek renk ve sade tişörtler tercih ediniz.
Deri etek, düz renk şık bir bluz ve ince topuklu ayakkabı ile kullanıldığında farklı bir duruş kazanır.