Stil Sahibi Olmak ve Dikkat Çekmek Elinizde!

0
865

Sizde Stil Sahibi ve Bir Moda İkonu Olabilirsiniz! İşte Öneriler…

1-PARAYLA ALINMAZ
Coco Chanel’in de dediği gibi; “Moda gelir geçer, ancak geriye sadece stiller kalır.” Tasanın bir elbise aldığınızda, yüksek miktarda para veriyorsunuz ama stilinizi oluşturmuş olmuyorsunuz. Kabul etmeniz lazım ki, çok para verip aldığınız tasanm parçalar size sürekli bir şıklık sağlamayı garanti etmiyor. Stil asla satın alınacak bir şey değildir ve birilerini taklit ederek stil sahibi ola-

2-GÜLÜNÇ OLMAYIN
SİZ kendinize özgü stilinizi yaratın ve geliştirin. Baştan aşağıya tek bir tasarımcının elinden çıkan parçaları giymek yerine, kıyafetinize kendinizden bir şeyler katın. Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Jackie Onassis gibi zamanın moda ikonların-dan ilham alabilirsiniz. Genel anlamda stilinizi belirleyin ve nasıl giyineceğinizi kafanızda tasarlayın.

3-YAŞA GÖRE STİL DE DEĞİŞİR
YAŞA göre stil ve moda anlayışı değişir. 20’li yaşlarda stilinizi belirleyen parçalar daha cesur ve iddialıyken, kendi modanızı da yaratmış olursunuz ve sınır tanımazsınız. 40’lı yaşlara geldiğiniz zaman trendlerden biraz uzaklaşıp, kendi stilinizi oluşturup, klasik parçalara yönelirsiniz.


4-DERGİLERİ TAKİP EDİN
ARADA moda dergisi alın, resimlere bakın ve makaleleri okuyun. Yaşam tarzınıza, vücudunuza ve stilinize uyan ipuçlarını bir kenara not edin. Kendinize göre aldığınız notları gardırobunuzda uygulamaya başlayın. Ancak dergilere göre gardırobunuzda birebir değişiklikler yapmayın, her zaman kendinizden bir şeyler katın. Unutmayın, dergideki çekimleri kopyalayarak ikon olamazsınız.

5-TAKLİTTEN KAÇININ
KENDİ görünümünüzü ve stilinizi anlatan cümle ve sözlerden bir liste yapın. Bu listeye yazdıklannıza göre gardırobunuzu gözden geçirin. Yazdıklannıza göre alışveriş yapmaya çalışın.

6-GARDIROP DETOKSU
GARDIROBUNUZDA giymediğiniz kullanmadığınız veya kullanmayacağınız ne varsa hemen atın. Hata yapıp aldığınız ve giymediğiniz şeyleri birilerine verin.

7-AKSESUARLARI gardırobunuzdan eksik etmeyin ve onları yenilemeyi unutmayın. İlginç tasarımları her zaman takip edin. Yeni ayakkabı ve sandaletler alın. Ayakkabı konusunda paranıza kıyın, çünkü verdiğiniz her kuruşa değecektir. Moda ikonu olmak, özellikle ayakkabılarda kaliteli ve zamansız parçalar almayı gerektiriyor.

8-SAHTEDEN UZAK DURUN
KALİTESİZ ve sahte olan her şeyden uzak durun. Stil sahibi bir moda ikonu olmak istiyorsanız kaliteyi ve stilinizi yansıtan parçaları almaya özen gösterin. Her gün tasarım bir elbise giymeniz gerekmiyor, ucuz kaçış noktalarını elbette keşfedeceksiniz ve bunları akıllıca değerlendireceksiniz.

9-DOĞALLIK DENGESİ
OLLYWOOD yıldızlarının makyajlı bile nasıl doğal göründüklerine dikkat edin. Olanlar gibi olmak için bir mak-yözden yardım alın. Size uygun renkleri öğrenin ve makyaj hileleri hakkında bilgi alın. Ama doğal görünün.

10-ÖRNEK ALMAYIN
GAZETELERİN magazin sayfalannda boy gösteren ve moda ikonu olarak gösterilen isimleri örnek almayın. Onlar paralarıyla kendilerini rezil ettiklerinin farkında olmayıp, maalesef birbirleriyle yarışıyorlar.