Sadece Moda Değil, Saçlara da Faydalı!

0
1243

Saç Bandı Saçlara İyi Geliyor !

Pek çok kadın için, vücutlarındaki en önemli unsurlardan bir tanesi saçlarıdır. Güzel saçlar ve Saç Bandı ile birlikte bütünleştiğinde kadını olduğundan daha çekici ve güzel bir görünüme ulaştıracaktır. Aynı şekilde, bakımsız ve yıpranmış saçlar da, ne kadar güzel ve şık olsanız da adeta külkedisi gibi görünmenize neden olacaktır. Bu nedenle, saç sağlığınıza önem vermelisiniz. Aşağıda maddeler halinde saç bandı yararları ve takılırken dikkat edilmesi gerekenler yer almaktadır.

Saç Bandı Takmak Neden Yararlı?

Saç bandı kullanımında saçların ekstra bir işleme ihtiyacı olmaz. Salık bıraktığınız saçlarınızın hoş durması için maşa, düzleştirme ya da fön gibi işlemler olmazsa olmazdır. Oysa saç bandı kullanımı için saçlarınızı güzelce yıkayıp, her zaman kullandığınız krem ya da köpüğü uyguladıktan sonra bandı takmak yeterli olacaktır.
Saçlarınızı topladığınızda, saçların maruz kaldığı gerdirme ve sıkma işlemi saçlara ciddi zarar vermektedir. Özellikle erkek tipi saç dökülmesi adı verilen ve saçların ön-yan kısımların döküldüğü durumlar genellikle saçı toplama sonucunda ortaya çıkmaktadır. Saç Bandı Saçınıza Güç Katıyor
Saç Bandı Saçınıza Güç Katıyor
Saç bandı kullanmadığınızda, saçlarınızın yüzünüzün önüne sık sık gelir. Bu durumda, eliniz yardımıyla saçınızı yana çekersiniz ve bu hareket sıklaştıkça, saçlarınızın gün içerisinde yağlanmaya başlar. Her gün, hatta kimi zaman günde 2 kere yıkanmaya ihtiyaç duyma durumunda kalan saçlar ise; kuvvetini kaybederek, dökülmeye başlar. Oysa saç bandı kullanırsanız; saçlarınıza sık sık dokunmazsınız ve saçlarınız sağlığını kaybetmez.

Saç Bandı Takarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç bandının kaliteli malzemelerden üretilmiş olması son derece önemlidir. Naylon ya da benzeri sağlıksız malzemeler, saçların nemini kaybettirir, yıpranmasına ve kırılmasına neden olur. Bu nedenle mutlaka kaliteli markaların saç bantlarını kullanmalısınız.
Saç bandının başınıza uygun olması önemlidir. Eğer lastikli bir modelse, saçlarınızı fazla sıkıp sıkmadığını kontrol etmelisiniz. Başınızı sıkan bir bant hem sizi rahatsız eder, hem de saçlarınızın hoş durmasını önler ve kan akış hızını yavaşlatarak, saçlarınızın sağlığını bozar. bağlamadan önce bir yakınınızdan parmağını bant ile başınızın arasına koymasını rica edin ya da bir kalem sıkıştırın. Böylece; fazla sıkı bağlamamış olursunuz.