Modaya Uygun Beyaz Kot Giyenlere Tüyolar…

0
1086

İşte beyaz jean giymenin püf noktaları:
Tüm pantolonlarda yaşanan paça boyu sorunu beyaz jeanler için de geçerlidir. Bu sebeple bir kadının gardırobunda mutlaka farklı ayakkabılar ile giyebileceği çeşitli uzunluklarda jeanler bulunmalıdır.

Kısa ve dar paçalı beyaz jean’e yaz mevsiminde en iyi babetler, parmak arası terlikler ve Tods’un gommino’suna benzer loaferlar eşlik edecektir. Beyaz jean için önerilen ideal paça boyu ayak bileği seviyesinde sonlanandır.

Yazın favorileri arasında yer alan süet botlar, skinny beyaz jeanle birlikte giyilebilir. Bacak boyu kısa olanların bu modelleri tercih etmemeli.

Lacivert ile kırmızı, beyazın denizci dostları olarak marine look’un temel renkleri olarak anılır. Her yaz sezonunda çeşitlendirilerek birlikte kullanılabilirler. Çizgili üstler, gemici detayları, şeritler tekne şıklığına da gönderme yapar.

Baştan aşağı beyaz giyinmek, tek renk giyim kişiyi olduğundan daha ince ve uzun gösterir. Ancak kişi bu görüntüsünü kendi renk tonlamasına uygun olarak çeşitli takı, eşarp türü aksesuarlarla renklendirirse, özellikle yaz mevsiminde daha canlı ve hareketli bir hava elde edebilir.

Saçlara ya da çanta saplarına bağlanmış, kemer olarak kullanılmış fular, her biri tek başına kullanılmak üzere seçilmiş büyük küpe, kolye, kelepçe ve yüzükler aksesuar olarak tercih edilebilir.

Tünikler, robadan üstler, büzgü, püskül detayları, yarasa, reglan kollar, hasır, kanvas gibi seçimler ve bu sezon fisto, crochet dokular beyan jean ile daima uyum içerisindedir.

BUNLARI ASLA YAPMAYIN:

Göbeği açıkta bırakan kısa üstleri, dar deri ceketleri beyaz jean ile birlikte giymemeye, jean’in her iki bacağını da baştan aşağı simetrik olarak yırtmamaya özen gösterin. Bu tip seçimlerin vermek istediğiniz mesajla ilgili yanlış anlaşılmalar yaratabileceğini aklınızda bulundurun.