Gece Dışarı Çıkarken Hangi Takılar Tercih Edilmeli?

0
1068

Hem gündüz gidilen gezmelerde hem de gece dışarı çıkarken kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri de takılardır. Takı seçimi gece dışarı çıkarken nasıl yapılmalı merak ediyorsanız, cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

Gümüş Bileklik Modelleri

Kadınların vazgeçilmezi olan birçok şey sayılabilir; makyaj malzemeleri, bakım ürünleri, çantalar, ayakkabılar ve tabi ki en önemli aksesuarlardan biri olan takılar. Hem iş hayatında, hem gündüz gidilen gezmelerde hem de gece dışarı çıkarken kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri de takılardır.

Günlük hayatta kullanılan takılar ile gece özel bir davete giderken ya da gece gezmesine çıkarken kullanılan takılar tarz olarak farklı seçilmeli. Gündüz çok daha sade modeller ön planda tutulurken, gece çok daha gösterişli, ışıltılı modeller tercih edilebiliyor.

Takılar içerisinde birçok seçenek mevcut. İster kolye ile küpeyi kombin edebilir, ister güzel bir bileklik ve kolyeyi takım halinde kullanabilirsiniz. Kolye takmayı sevmiyorsanız tarzınıza uygun bir küpe ve bilekliği birlikte uyum sağlayarak kullanabilirsiniz.

Kimi hanımlar gümüş takılara çok daha meraklı. Hem bütçeye daha uygun olması hem de gündelik hayatta kullanımının daha rahat olması nedeniyle birçok kadın gümüş takılara daha çok ilgi gösterebiliyor. Şık bir gümüş bileklik, sade ve zarif bir model olan inci küpeler, kıyafeti tamamlayacak bir kolye ile gündüz şıklığı yakalamak mümkün.

Peki ya gece dışarı çıkarken takıları nasıl kullanarak çok daha şık olabiliriz?

Gece bir yere giderken saçınızı topuz yaptırdıysanız ve uzun bir boyna sahipseniz olabildiğince uzun küpeler kullanabilirsiniz. Orta uzunluktaki küpeler normal boyutta bir boyna sahip olan kadınlarda çok daha hoş duracaktır.

Gösterişli ve ışıltılı taşlardan tasarlanmış takılar tüm gece boyunca hayran dolu bakışları üzerinize toplayacaktır. Örneğin koyu tenli ve koyu saçlı iseniz, renkli taşlarla tasarlanmış uzun ve gösterişli küpeler size çok yakışacaktır.

Kısa saçlı ve toplu, boynu uzun ve ince olmayan kadınlar çok gösterişli ve büyük kolyelerden kaçınmalı. Kısa boyunlu kadınların tasma tarzındaki kolyelerden uzak durmasında fayda var.

Uzun saçlı iseniz uzun ve gösterişli küpeler tercihiniz olabilir. Saçlarınız koyu tondaysa renkli taşlarla tasarlanmış takılar tam size göre.

İki yerde de gösterişli takılar kullanmak şıklıktan öte karmaşa yaratacaktır bu nedenle ya ellerinizi ön palana çıkaracak gösterişli bir yüzük yada dekoltenizi ön plana çıkaracak gösterişli bir kolye tercih edin.

Siyah bir elbise giydiyseniz, gümüş kolyeler takarak çok daha şık bir hava yaratabilirsiniz. Hatta gümüş bir bileklik ile takım olarak kullanabileceğiniz gümüş bir kolye ile harika bir uyum yakalayabilirsiniz.