Balık Etli Olmak Moda Mı?

0
1510

Erkekler ne ister? nasıl tipte kadınları daha çekici bulurlar, işte bu soru yüzyıllardır kadınların kafasını kurcalayan sorulardan. Araştırmalar ve tecrübeler gösteriyor ki çoğu erkek sarı saçlı, uzun boylu, güzel yüzlü, kalkık burunlu, dolgun dudaklı kadınları ve en önemli detayda balık eti kadınları beğeniyor.
Erkeklerin balık etli ve büyük göğüslü kadınları daha çabuk fark ettikleri ve daha çekici buldukları 2012 yılının sonlarında yapılan bir araştırma ile doğrulandı.
Kum saati, çay bardağı, 8 sayısı, gitar gövdesi, yer fıstığı, altın oran… Gözünüzün önüne gelen şekle hangi ismi vermek istersiniz? Siz nasıl adlandırırsanız adlandırın, bilim insanları yaptıkları anketlerde erkeklerin, moda dünyasında dayatıldığı gibi sıfır beden, göğüssüz , basensiz tahta gibi kadınlara o kadar da rağbet etmediklerini bildiriyor.
Yapılan bu araştırmaya göre erkekler balık eti kadınları toplum içerisinde ve kalabalık alanlarda olsalarda 200 milisaniye gibi kısacık bir sürede fark ediyor.Michigan Üniversitesi İnsan Davranışları ve Evrim Kuruluşu’nun (HBES) akademik yayını Evolution and Human Behavior dergisinde yayımlanan araştırma sonuçları ise çok daha ilginç… Doğuştan görme engelli erkeklerin dokunma duyularına dayanarak yapılan araştırmaya göre, bu erkekler de etine dolgun kadınları daha çekici buluyor.
Uzmanlar erkeklerin balık eti kadınları arzulamalarının içgüdüsel olduğunu, dolgun kalçaların, büyük göğüslerin ve ince bir belin erkeklerde dokunma isteğini ortaya çıkardığını gösteriyor.
Michigan Üniversitesi psikiyatrlarından Dr. Adam Daniel, “Erkek ya da kadın fark etmez, her cins bilinçaltında, çocuğu için mükemmel geni arar” diyor. Bu mükemmel gen, kadınlarda güzel bir yüz, düzgün bir fizik ve aşırıya kaçmadan dolgun hatlar olarak tanımlanıyor.
“Kadınlar, erkeklere attıkları ilk bakışta içgüdüsel olarak ondan çocuk sahibi olduğunda o çocuğun ne kadar sağlıklı, zeki ve güzel olacağını sorgular. Erkekler ise bir kadına baktıklarında bunların hiç biri aklına gelmez, yalnız üreme duyguları devreye girip, o kadına sahip olmak isterler.Biraz basit ve vahşi gelebilir ancak uzmanların görüşleri böyle… Belki de bu nedenledir ki araştırmalar, erkeklerin kadınlarda ilk dikkat ettikleri bölgenin kalça ve göğüs kısmı olduğunu gösteriyor.Erkekler pembe ruj süren kadınların dudaklarına 6.7 saniye bakarken, kırmızı ruj sürenlere ise 7.3 saniye boyunca hiç gözlerini ayırmadan bakıyorlar.
Londra Moda Koleji’nde bu araştırmayı sürdüren Jeni Bougourd, “Kadınlar 50’li yıllara göre bugün erkeklere çok daha fazla benziyor” diyor.
“Boyları uzadı, ama ölçüleri yok oldu. Kadınlar artık çok daha düz bir vücut hatlarına sahip, ve bu onları erkeksileştiriyor, moda dayatmalarına rağmen erkeklerin arzuladığı kadın tipi, kadınsı hatlarıyla
balık eti kadınlardır. Eninde sonunda erkekler özlerine dönücek, içgüdüleri moda dünyasını yönlendirip, balık eti kadın devri tekrar başlayacak, önümüzdeki yıllar balık etli kadınların yılı olacaktır…