Hamilelikteki Ağrılardan Kurtaran Yiyecekler…

0
586

Baş ağrısı

Baş ağrısı, özellikle ilk trimesterde olmak üzere pek çok annenin ortak bir şikayettir. Baş ağrısı, dehidrasyon, stres, sıkı kaslar, dalgalanan hormonlar ve kan akışının artması gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. Güçlü ve kalıcı migren yaşıyorsanız, doktorunuzla iletişime geçmeye değer, aksi halde ıspanağı yemeniz semptomlarınızı hafifletebilir.

Magnezyum, ıspanakta mineral beğenirken, baş ağrısı önleyici olarak hareket eden beyindeki kan akışını iyileştirdiği gösterilmiştir. Dondurulmuş ıspanağın taze olduğundan daha fazla magnezyum olduğu düşünülür, ancak eğer hayran değilseniz, yaprakları daha koyu, daha fazla besin. Dahası, çiğden daha besleyici pişirilmiş olduğundan hafifçe buğuyu çırparmayı deneyin.

Kabızlık
Kabızlık ortak bir gebelik yan etkisi. Rahatsız kabarayı atmanın sırrı – daha lifli yiyecekler yiyin. Günde bir elma lif için mükemmel bir kaynaktır; Ciltte çözünmeyen elyaf doğal bir müshil etkiye sahiptir, buna karşın et yardım maddeleri sindiriminde çözünür lif.

Bacak ağrısı
Eğer üçüncü trimesterde ayak ve bacak krampları yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Bu vücudunuzun ekstra ağırlık taşıyan tam etkilerini hissediyor hamileliğinizin zamanıdır. Büyüyen bebek spazmları oluşturmak ağrılı kas kasılmaları neden, kan dolaşımını engeller.

Bacak krampları genellikle susuz kaldığının bir işareti, ya da potasyum gibi besin eksikliği olabilir. avokado – şiddetli kramp ile mücadele ediyorsanız, bu Instagram favori superfood üzerinde stok zamanı.

Hazımsızlık ve kalp çarpması
On kadından sekizi gebelik süresince hazımsızlık ve kalp krizi geçirir. Yanan, şişirilmiş his gebeliğin erken evrelerinde üretilen progesteronun yükselmesinin sonucudur. Progesteron kasları rahatlatır, yani mide asidinizin karnınızdaki kapaktan ve yemek borusuna sızması mümkündür.

Progesteron düzeyleri en yüksek olduğu ilk üç aylık dönemde semptomları daha da kötüleştirebilirsiniz, ancak kolay bir düzeltme var! Limon doğal bir antasit gibi iş görür. Asit nötralize etmek için sindirim suları üretimini artırmak için sabahları boş bir karnında ilk şey tüketilir.

Pamukçuk
Gebeliğin talihsiz bir başka yan etkisi, vajinal akıntıda bir artışa bağlı pamukçuk. Bir enfeksiyona yakalanırsanız mutlaka doktorunuza danışmalısınız, ancak başlangıçtan itibaren koruyucu önlemler almak da önemlidir.

Probiyotikler açısından zengin doğal yoğurt yemek, pudra ile mücadelede en etkili beslenme tedavilerinden biridir. Probiotik, vajinanızın yanı sıra sindirim sisteminizde yaşayan iyi bakteriler için süslü bir kelime. Dolayısıyla, bu koruyucu bakteriler bakımından zengindir besinler yiyip içinizdeki doğru dengeyi geri yükleyecektir.

Sabah rahatsızlığı
Başka bir ortak gebelik şikayeti, bu genellikle hormon insan koryonik gonadotropin seviyeleri (HCG) damla kez ilk trimester sonra kapalı kolaylaştırır biridir. zencefil – Eğer sabah bulantıları ile acı ediyorsanız, yüzyıllardır civarında olmuştur süper gıda tedavi denemek için zaman olabilir.

Mide asidi nötralize etmek için yardımcı çeşitli sindirim enzimlerinin salgılanmasını artırarak, zencefil de bulantı bağlantılı reseptörlerini bloke yardımcı gingerol adı verilen özel bir bileşik içerir. taze zencefil Yeme tamamen güvenlidir, bu nedenle zaman sabah bulantıları grev vermek oa gitmek!