Siz de Top Model Gibi Görünmek İstiyor Musunuz?

0
1106

1.Özgüveniniz yerinde olsun

Bir modelin en belirgin özelliği özgüvenli duruşudur. Böylece 20 m öteden bile onun model olduğunu anlarsınız. Bu onun kendini beğenmiş olduğunu değil, kendiyle barışık ve özgüveninin tam olduğunu gösterir. Bunun için aynanın karşısına geçerek duruş provaları yapmanız işe yarayabilir.

2.Cildinizi canlandırın

Altın ve bal rengi karışımı bir ten rengine kavuşmak istiyorsanız, yapacağınız işlem çok basit; Duşa girmeden önce sert kıllı bir vücut fırçasıyla tüm vücudunuzu fırçalayın. Böylece kan dolaşımı artarak cildiniz daha canlı bir hal alacak. Benzer bir uygulamayı yüzünüzde de deneyebilirsiniz.

3.Dolgun dudaklara sahip olun

Bunun için doğal olmayan yollara, estetiğe başvurmaya gerek yok. Bu konuda size iki pratik önerimiz var. Bir parça buzu dudaklarınızın üzerinde gezdirin. Sonrasında dolgunlaştırıcı bir krem sürün. Diğer bir yöntem ise; duşa girmeden önce dudaklarınızı kremle kaplayın. Ardından çocuk diş fırçasıyla dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Etkisini fazlasıyla göreceksiniz.

4.Saçlarınızı ihmal etmeyin

Bir kadın için saçları en büyük aksesuarıdır. Herkes ahenkle dans eden, kolay şekil alan zahmetsiz saçlara sahip olmak ister. Ancak bu şanslı kişilerin sayısı bir elin parmağını geçmez. Ancak siz de saçınızın cinsine göre gerekli bakımları yaparak güzel görünümlü saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın canlı görünmesi için her ay bir iki cm uçlarından kestirin. Doğru ve etkili saç ürünleri için para harcamaktan çekinmeyin.

Kuaförünüze veya saç tasarımcılarına danışıp saçınız konusunda fikir alabilirsiniz. Yüzünüze yakışacak bir saç modeli bulun. Ayrıca dolabınızdan mutlaka saç düzleştirici, maşa, saç şekillendirici krem ve bakım maskeleri eksik olmasın.

5.Tarz sahibi olun

Miranda Kerr, Kate Moss, Gisele Budchen gibi ünlü top modeller tarzlarıyla da oldukça dikkat çekiyorlar. Bir top model edasında olmak istiyorsanız, kendinize has bir tarzınız olmalı. Beğendiğiniz bir stili belirleyip onu kendinize uyarlayın. Kısa süre sonra adınızdan sonra ilk akla gelen şey tarzınız olacak.