Sivilcelerinizi Kurutmanın Doğal Yolları!

0
593

1. Diş Macunu

Diş macunu alın ve sivilceli bölgenin üstüne sürün.İltihapların dışarı çıkmasını sağlayarak daha hızlı bir şekilde kurumasını sağlar.

2. Limon

Sivilcelerin bulunduğu bölgeyi yarıdan kestiğiniz yarım limonun yüzünüze ovalayın. Bu işlem akneleri hızlı bir şekilde kurutacaktır.

3. Beyaz Sirke

Bir pamuğa beyaz sirke damlatın. Pamuğu sivilceli bölgeye sürün. İltihabın akmasını sağlayarak sivilcenin kurumasını sağlayacaktır.

4. Sarımsak

Sarımsak dişini soyun ve ezin. Sivilcelerin bulunduğu bölgelerin üzerine sürün. 15 dakika sonra durulayın.

5. Üzüm

Soğumuş olan üzümleri tercih edin. Üzümleri ikiye bölün ve yüzünüzü bu üzümlerle ovalayın. 15 dakika sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

6. Yumurta Beyazı

Sivilcelerin üzerine yumurta beyazını sürün. 25 dakika bu şekilde bekleyin ve soğuk suyla yıkayın.

7. Papatya Çayı

Papatya çayına bir tutam kuru maya ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve kurutun. Sonrasında su ile durulayın.

8. Nane Suyu

3-4 nane yaprağının suyunu çıkartın. Pamuk ile çıkan nane suyunu sivilcelerin üstüne sürün.

9. Karbonat

Karbonatı su ile karıştırarak krem kıvamını almasını sağlayın. Gece yatmadan önce bu karışımı yüzünüze sürün ve gece boyu bu şekilde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda ılık suyla durulayın.

10. Portakal Kabuğu

Portakalın kabuğunu güneşte kurutun. Kurumuş portakal kabuklarını rendeleyin. Biraz su ekleyin ve karışım kıvam alana kadar karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Sonrasında yüzünüzü durulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here