Silikon Taktırmak Zararlı mı?

0
810

Çoğu kadın maalesef göğüslerinin boyutundan memnun değil ve bu sorunun üstesinden gelebilmek için silikon taktırma yolunu tercih ediyor. Ancak henüz böyle bir işlemi yaptırmamış olanların aklındaki en büyük soru ise silikon taktırmanın zararları nelerdir?

Her ne kadar son senelerde silikon protezlerin uygulamaları geçmişe göre çok daha başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlansa da, akılda soru işaretleri kalabiliyor.

Bu konuda akıldaki sorulardan en büyüğü, silikonların meme kanseri yapıp yapmadığıdır.

Araştırmalar, meme kanseri ile silikonlar arasında herhangi bir bağlantı tespit edememiştir.

Meme kanserinin en büyük sebeplerinden bir tanesi genetik yatkınlıktır.

Silikonlu göğüslerle bebek emzirme konusu da merak edilen bir diğer önemli konudur.

Araştırmalar, silikonlu veya silikonsuz iki göğüs arasında herhangi bir süt farkının olmadığını, dolayısı ile annelerin güvenle bebeklerini emzirebileceklerini gösteriyor.

Geçmiş senelerdeki patlayan silikonlara dair düşünceleri de aklınızdan çıkarın. Zira silikon patlamalarından bahsedilen dönemlerde kullanılan silikonlar ABD’de kullanılan ve Avrupa’dan daha farklı şekilde uygulanan silikon tipleri için geçerliydi. Artık dünyanın neredeyse her yerinde Avrupa tipi silikon kullanılıyor ve bu silikonların herhangi bir şekilde patlama riski bulunmuyor.

Ancak silikonların da bir son kullanım tarihi olduğunu kesinlikle unutmamak gerekir.

10 ile 20 yıl arasında değişen kullanım ömrü sonrasında silikonlarınızı çıkarttırmalı ve yerine yenilerinin takılmasını sağlamalısınız. Böylece silikonlardan hiç bir zarar görmeden hayatınıza kolayca devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here