Kalın Telli Saçlara Kolay Bakım Önerileri…

0
1071

Kalın telli saçlar çok fazla hacme sahiplerdir. Çok güzel olmasının yanı sıra bakımı oldukça zahmetli olan kalın telli saçlar, her saç modelinin iyi olduğu tiplerindendir.

Kalın telli saçlarınızı her gün yıkamamalısınız. Kalın telli saçlar ince telli saçlara göre daha geç yağlanır ve saçlar yıkandıktan sonra mutlaka saçlar kalın dişli fırçalar tercih edilmelidir.

Kabarmaya çok müsait olan kalın telli saçlar havlu ile ıslaklığı alınmalıdır. Saçlar fön makinesi yardımı ile kurutulmamalıdır. Fön makinesi saçları daha fazla kabarttığı için kendi kendine kuruması beklenmelidir.

Yıkandıktan sonra saçlara sürülen nemlendirici saç kremleri kalın telli saçlar için kurtarıcı pozisyondadır. Saçların kabarıklığını azaltarak, hacmini azaltır ve düzene girmesine yardımcı olur. Jöle, saç spreyleri gibi saç telini güçsüzleştiren ürünler kalın telli saçlara uygulanmamalıdır. Kalın telli saçlar nemini hemen kaybedebildiği için çabuk kururlar. Saçlar nemini kaybettiği an canlanması adına kesilmesi gerekir. Saç uçları kesilip yenilendikçe saçlar eski nemini kazanacaktır.

Kalın telli saçlar ile baş edilmesi çok zordur. Mutlaka kalınlığını kolay bir uygulamaya çevirecek saç kesimleri uygulanmalıdır. Saçınız omuzun biraz altında tutulmalıdır. Saçlar uzadıkça nemini kaybeder ve daha kolay kırılır. Katlı kesimler kalın saç tellerinde tercih edilmeli ve saç boyu aşırı uzun olmamalıdır.

Bitkisel yağ içeren şampuanlar ve saç kremleri kalın telli saçlar için idealdir. Kurumaya çok müsait olan kalın telli saçlar için yağ içeren bitkisel içerikler de tercih edilmelidir. Saçlarınızın kabarıklığını ve hacmini azaltacak daha sakin ve parlak görünüm kazandıracaktır. Kalın telli saça sahip kadınlar şampuan seçerken mutlaka kuru saçlar için üretilen şampuanları tercih etmelidirler.

Saçları şekillendirirken ısı veren aletlerden uzak durulmalıdır. Bu aletler kuru olan saçı daha da kurutacak ve yıpranmasına neden olacaktır.