Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce İyi Düşünün

0
1044

KALICI MAKYAJ STERİL ORTAMLARDA YAPILMALI

Kalıcı makyaj uygulamasının uygun olmayan şartlarda yapıldığı takdirde tıbbi sonuçlar doğurabilir. Günlük hayatta makyaja vakit ayıramayan bayanlar son yıllarda kalıcı makyaj uygulamalarını daha çok tercih ediyor. İğne vuruşları ile yapılan bir uygulama olan kalıcı makyajın sertifikalı uzman kişiler tarafından klinik ortamında steril malzemeler kullanılarak doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Aksi takdirde bazı enfeksiyon riskleri kaçınılmaz oluyor. Bakanlık tarafından denetlenen ve sertifikalı uzmanların çalıştığı yerlerde tek kullanımlık iğneler ve malzemeler ile bu işlemin yapılması hem sağlık hem de makyajın kalıcılığı açısından önemli.

KALICI MAKYAJ ÖNCESİ BUNLARA DİKKAT EDİN

– Eğer bir sağlık probleminiz var ise kalıcı makyaj için cildinizin uygun olup olmadığı konusunda bir doktora danışın. Cildinizin bazı makyaj malzemelerine alerjisi olabilir. Bunları önceden bilmek kalıcı makyajı gönül rahatlığı ile yaptırmanız açısından önemli.

-Bir hevesle kalıcı makyajı yaptırmak isteyenler veya yaptırdıktan sonra pişmanlık yaşayanlar var. Geri dönüşü oldukça meşakkatli olan kalıcı makyajı gerçekleştirmeden önce iyi düşünün.

-Kalıcı makyajı yaptırmaya karar verdiğinizde duygusal olarak inişli çıkışlı olduğunuz dönemleri tercih etmeyin.

-Kalıcı makyaj yaptıracağınız mekanı seçerken dikkatli olun. Kalıcı makyaj konusunda uzman kişileri bünyesinde barındıran, temiz yerleri tercih edin. Fiyat ucuz diye merdiven altı yerlerden uzak durun.

-Kalıcı makyaj yaptırmayı düşündüğünüz mekan ile bir ön görüşme yapın. Uygulamada kullanılacak malzemeler, fiyat ve işlemin nasıl yapıldığına dair bilgiler alın.

-İşlem sırasında uzmanınızın iğneyi sizin yanınızda açtığından emin olun.

-Boya kutularını kontrol edin.

-Eldivensiz kesinlikle işlem yaptırmayın.

-Kalıcı makyajdan sonraki 24 saat içinde banyo yapmayın.

-İşlemin kalıcılığını sağlamak ve cilt tahrişini önlemek için doktorunuzun önereceği bir kremle makyaj yapılan bölgeyi nemli tutmaya özen gösterin.

-Kalıcı makyajın bir süre sonra yeniden tekrarlanması gerektiğini unutmayın.