Kalıcı Güzellik İçin Tüyolar

0
683

Güzel olma uğruna, farkında olmadan yaptığınız küçük hatalar makyaj, cilt ve saç bakım rutininizde ciddi sorunlar olarak karşınıza çıkabilir. Yapılmaması gerekenler hakkında hazırladığımız listeye göz atın ve doğru adımları takip ederek harika görünün.

Kirli saç fırçaları kullanmak

Göz ve dudak makyaj fırçalarını günlük olarak, diğerlerini ise haftada bir defa yıkamak gerekli. Aksi takdirde makyaj fırçaları, bakterilerin kolayca üreyebileceği bir yuva haline gelecektir. Ayrıca düzenli olarak temizlenmediklerinde, makyaj fırçalarının üstünde biriken tortular uygulama sırasında iyi bir performans almanızı imkansız hale getirecektir.

Maskara fırçasıyla oynamak

Daha fazla ürün almak adına yaptığınız küçük hareketler, maskaranın havayla dolmasına ve ürünün kuruyup bozulmasına sebep olur.

 

Yoğun cilt makyajı yapmak

Fazla miktarda fondöten kullanmak, ciltte maskemsi bir görünüm yaratır. İşin sırrı nemli bir sünger kullanmak. Ve bu süngerle uyguladığınız fondöteni ince bir katman şeklinde iyice yayarak sürmekten geçiyor..

 

40 yaş sonrası ışıltılı ürünler kullanmak

İçinde pırıltılar bulunan formüller göz ve dudak kenarındaki çizgilerin içine dolarak, onların daha fark edilir hale gelmesine neden olurlar..

 

Gereğinden fazla kaş almak

Cımbız yardımıyla kaş almak kıl köklerine zarar verir ve kalıcı olarak yok olmalarına neden olabilir. Kaşlara, uzaması için zaman tanıyın ve nude tonlu kalemlerle kaş şeklinizi destekleyin.

 

Boyun bölgesini ihmal etmek

Nemlendirici ve güneş koruyucu kreminizi alın bölgenizden başlayarak, dekolteye kadar uygulayın. Ne de olsa yüzünüze kıyasla on yıl yaşlanmış bir boyunla gezmek istemezsiniz..

 

Nemlediriciyi yanlış uygulamak

Eğer cildinizin neme doymasını istiyorsanız, nemlendiricinizi duştan hemen sonra, cildiniz henüz nemliyken, yüzünüze ve vücudunuza uygulayın. Önerimiz; Vaseline Intensive Care Advanced Relief Healing serum..

Sık sık oje kullanmak

Kalıcı oje uygulamaları, özel durumlar ya da seyahatler için kurtarıcı. Ojelerinizi haftada bir silerek, tırnakların hava almasına izin vermeniz gerektiğini unutmayın..

 

Güneş kremini es geçmek

Güneş koruyucu kremler sadece plaja özel değiller. Dışarıya her çıktığınızda cildiniz güneş ışınlarına maruz kalır ve lekelere karşı savunmasız kalır. La Mer the Broad Spectrum SPF 30 UV Protecting Fluid, günlük olarak kullanabileceğiniz ideal bir güneş kremi..

 

Sülfat içerikli şampuan kullanımı

Bu şampuanlar deterjan niteliğinde olduklarından doğal saç renginizin pigment kaybına uğramasına ve solmasına sebep olacaktır. Önerimiz; Alterna Caviar Anti-Aging Replenishing nemlendirici şampuan..

Saçlardaki beyazları kopartmak

Kopardığınız beyaz saçlar uzadıklarında daha kısa olacak ve dolayısıyla daha çok dikkat çekecektirler. Ayrıca kıl köküne vermiş olduğunuz kalıcı hasar nedeniyle saç kaybı sorunu da yaşayabilirsiniz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here