Hamilelik Çatlakları Nasıl Gider?

0
771

Bahsedilen bu doğru uygulama ve yollar nelerdir?

Evvela vücudu mümkün olduğunca nemli tutmak çatlak oluşumuna mani önemli faktörlerden biridir. bilhassa, bebe yağını duştan hemen sonra gövde ıslakken uygulamak hamilelik döneminde çatlak oluşumunu engellemede çok etkilidir. başka bir yandan, aktarlarda bulabileceğiniz kayısı ve kırmızı kantaron yağları gibi bitkisel yağlar yardımı ile çatlakların önüne geçebilirsiniz.

Vücutta önceden hazırlanmış çatlaklara nazaran yeni oluşacak çatlakları engellemek daha kolaydır. Bu sebeple, hamile olduğunuz haberini aldığınız ilk günden itibaren dairesel masaj hareketlerinden yararlanarak her duş sonrası vücudunuzu nemlendirmeye dikkat edin. Bu sayede oluşma ihtimali taşıyan bütün çatlaklara dur diyebileceksiniz.

Hamilelik çatlaklarına karşı krem

Derinin alt katmanlarında meydana gelen cilt çatlaklarının giderilmesi yara ve öteki lekelere göre çok aşırı daha güçtür. Bu nedenden, hamilelik dönemi çatlaklarına mani olmak için doğal yağlar dışında, kozmetik çatlak kremlerimden birisi olan Lierac çatlak kreminden yararlanabilirsiniz.

Çatlakların önlenmesi tedavisinden çok fazla daha kolaydır ve bu asla unutulmamalıdır. Cildin çok aşırı basınç karşısında ziyan görmesi sonucunda oluşan çatlaklar, hamilelikten farklı şekilde hızlı kilo alıp verme veya genetiğe bağlı şekilde da oluşabilir.

Var olmak için cildin en duygulu kısımlarını seçen çatlaklar göğüs, bel ve karın bölgesinde oluşan ten çatlaklarıdır. Hamileliğin son haftalarında karın bölgelerinde çok olarak görülen çatlakları cildinizi sürekli nemli tutarak önleyebilirsiniz. Gebelik, vücuttaki en narin bölgelerden biri olan karın sahasında çatlat oluşumunda mühim bir etkiye sahiptir.

Genişleyen karın yüzeyi zaman geçtikçe genişler ve esnekliğini kaybeder. Esnek olmayan cilt, zaman içinde yıprandığından dolayı çatlak oluşumuna olanak sağlar. Bu durumu ise badem yağı kullanarak önleyebilirsiniz.

Vücudun öteki narin bölgelerinden biri de göğüslerdir. epey bir yumuşak ve duygulu doku olmasından dolayı göğüs çatları kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme benzeri nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. çözümü ise bol su tüketmek ve göğüs sahasını devamlı nemli tutmaktır. bununla birlikte büyüme çağındaki hanımlarda görülen göğüs çatlakları için geçerli çözüm yolu ise kayısı ve kırmızı kantaron yağı kullanmaktır.

Hamilelik çatlaklarının önüne geçilemeyecek durumlar ırsi ve ten yapısı işin içine dahil olduğunda ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumlarda çatlak oluşma ihtimalini en üye indirgemek için kozmetik çatlak kremlerinden yararlanabileceğiniz benzeri hamilelik sonrası organik, AHA peeling ve iontoferez gibi yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Hamilelik çatlaklarını önlemek için naturel yağlar

Avokado ve badem yağı (bilhassa hamileliğin ilk 3 ayında) bu gibi naturel yağlar, alternatif olarak ise vazelin ve bebe yağı hem çatlak oluşumunu önlemede hem de hamilelik sonrasında cildi nemli tutarak çatlakların yoktur olması açısından epey bir yararlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here