Güzel Gözler İçin Makyaj Sırları

0
1271

 

Baharın coşkusu etrafınızı sarmışken, bedeniniz uyanıp baharın o mutlu havasına karışıyorken, makyajınızı da bu enerjik ortama uyum sağlar hale getirmelisiniz. Peki, bunu nasıl mı yapacaksınız? Güzel gözler için makyaj sırları rehberimizde her şeyi açıklıyoruz!

Çekici mi, anlamlı mı bakmak istiyorsunuz? Masum mu, yoksa vamp mı olmak istiyorsunuz? Önce seçiminizi yapın, sonra alın renkli farları elinize ve göz kapaklarınızı boyamaya başlayın.

İlk yapmanız gereken, göz kapağınıza göz altı kapatıcısı uygulamaktır. Böylece farın gerçek rengini ortaya çıkarırı ve kalıcılığının artmasını sağlarsınız.

Göz makyajı için iyi bir baz hazırlamak gerekir. Göz kapağının tümüne çok beyaz olmayan bir far sürerek zemini hazırlayabilirsiniz.

Birbirine yakın gözlerde, açık renkli farları, göz kapağının iç tarafına yakın uygulamalısınız.

Birbirine uzak gözlerde, gözlerin yakınlaşması için koyu renkleri, göz kapağının iç tarafında kullanmalısınız.

Farınızı sürerken fırça kullanmanız daha iyidir. Göz makyajınızın daha homojen olmasını ve buğulu bir görüntü oluşturmasını sağlayan aparat fırçadır.

Gölgede uygulanan farın aynısını göz altındaki kirpik diplerine kadar uygularsanız, daha derin bakışlar sağlamış olursunuz.

 

Gölge için uygulayacağınız ikinci renk, kaş kemiğine kadar gelmelidir. Böylece gözlerinizi açtığınızda da gölge rengi belli olur.

Göz bakımı için pratik bilgiler;

Gözlerinizin bakımını yapmak için öncelikli kural; asla makyajınızı silmeden yatmamanızdır.

Göz makyajını temizleme ürünü ile yüz makyajını temizleme ürünü birbirinden farklı olmalıdır.

Göz çevresindeki deri çok hassas olduğu için, bir iki dokunuşta tüm göz makyajınızı silecek ürünler kullanın. Ne kadar ovarsanız, göz çevresine o derce zarar verirsiniz.

Her sabah ve akşam düzenli olarak göz çevresi için özel olarak üretilmiş kremleri sürmeyi ihmal etmeyin. Cildinize uyguladığınız nemlendirici kremleri göz çevresinde kullanmayın.