Cildiniz İçin Öneri: Kayısı Yağı

0
532

Kayısı yağı, karoten, A vitamini ve potasyum içeriyor. Bu değerli özler sayesinde cildin yeniden yapılanmasına, sivilcelerin hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor.

Özellikle, soğuk havalarda cilde koruma tabakası oluşturuyor, kurumasını ve çatlamasını engelliyor.
Kayısı yağı, tüm cilt tipleri için uygundur. Göz çevresinde güvenle kullanılabiliyor.
Cildi derinlemesine besliyor, cilt lekelerinin giderilmesinde fayda sağlıyor.
Kayısı yağı cilde nasıl uygulanır?

Ben kayısı yağını gece yatmadan önce temiz cildime sürüyorum. Yüz ve boynuma yetecek kadar yağı avuç içime alıp biraz ısınması için bekletiyorum. Masaj yaparak cildime yediriyorum. Uyurken hep cildimde kalıyor ve sabah uyandığımda tamamen emilmiş olduğunu görüyorum.

Kayısı yağı tüylenme yapar mı?

Deneyimlerime göre kayısı yağı tüylenme yapmıyor. Güvenle kullanabilirsiniz. Cildi besliyor, nemlendiriyor, sivilcelere bitkisel çözüm oluyor, soğuğa karşı koruyor.

Kayısı yağı nerede satılır?

Doğal bitkisel yağlar aktar ve eczanelerde satılıyor. Ben, sertifikası olan ve bilinen markalardan tercih ediyorum. Bu yüzden genelde eczaneden kayısı yağı alıyorum.

Kayısı yağı cilt için nasıl kullanılır?

Dilerseniz, kayısı yağını günlük nemlendirici kreminize ilave edip karıştırın. Yüzünüze bu şekilde uygulayın. Kremin içeriği güçlenecek, cilt bakımı için daha etkili hale gelecektir.

Nadiren fondöten kullanıyorum ama eğer yüzüme süreceksem, önce birkaç damla kayısı yağı ilave edip karıştırıyorum ve o şekilde uyguluyorum. Hem cildimi nemlendiriyor hem fondötenin zararını azaltıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here