Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

0
1060

Sivilceler ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi
Aspirinin genel kullanım amacı hastalıklarla mücadeledir. Yutularak kullanılan ve mide yoluyla etkisini gösteren bir tür ilaçtır. Aspirin sadece hastalıkların tedavisi için değil sivilce ve yüz lekeleri içinde kullanılabilir. Sivilce ve yüz lekelerine sağladığı fayda en az ağız yoluyla alınan aspirin kadar etkilidir. Aspirini istediğiniz zaman her eczanede bulabilirsiniz.

Yaygın olarak kullanılan ve maliyeti düşük bir ilaçtır. Maliyeti düşük olduğu içinde piyasada 3-5 liraya satılmaktadır. Fiyatının düşük olduğuna bakmayın. Çünkü etkisi 10larca liraya alabileceğiniz yüz maskelerinden daha da etkili ve doğal bir yöntemdir. Sivilceler ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi halk arasında sıklıkla kullanılmaktadır. Birçok cilt uzamanı tarafından da tavsiye edilerek etkisi belgelenmiştir. Ancak aspirin maskesinin nasıl hazırlanacağını doğru bilmeniz gerekmektedir. Doğru hazırlanmayan aspirin maskeleri etkisi düşük kalmaktadır. Etkiyi ultra düzeyde yaşamak istiyorsanız okumaya devam ediniz.

Aspirin Maskesi Zararları
Aspirin maskesi zararlı bir uygulama değildir ve uygulanışına dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir zararı yoktur. Önemli olan maskeyi göz ve göz çevrenize sürememenizdir. Göze kaçtığı anda bol ılık ve temiz su ila müdahale ediniz.

Aspirin maskesini hazırlarken malzemelerinizin taze ve temiz olmasına dikkat ediniz. Ayrıca eğer aspirine ve içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz bulunuyorsa kesinlikle aspirin maskesini kullanmayınız. Aspirin Maskesi Zararları olmadığını tekrar belirtelim. Zararlı bir uygulama olsaydı uzmanlar tarafından tavsiye edilmezdi.

Aspirin Maskesinin Yararları
Daha önceden tahriş ettiğiniz cildinizi yenileyerek yeni hücrelerin oluşmasına olanak sağlayarak bebeksi bir cilde sahip olmanızı sağlar.
Yüzünüzde oluşan sivilceleri ve lekeleri yok ederek yenilerinin oluşmaması için tampon bölge yapar. Sivilcesiz ve temiz bir cildiniz olacaktır
Cilt üzerinde gerçek doğallık sağlayarak uzun süreli yumuşaklık hissi verir. Cildiniz daha yumuşak ve pürüzsüz olur.
Vücut üzerinde salgılanan fazla yağa artık bir dur der ve fazla yağı alır.

Aspirin Maskesi İçin Gerekli Malzemeler;
1 kutuda bulunan 20 adet aspirinin sadece 5te 1ini bir kenarı ayırınız. Yani ortalama olarak 4 adet aspirine tekabül etmektedir.
1 tatlı kaşığının yarısı kadar bal. Ya da daha küçük bir kaşık kullanarak 1 ölçek ilave edebilirsiniz.
Yemek kaşığından 1 ölçekte ılık ve temiz su gerekli.
Aspirin Maskesi İçin Gerekli Malzemeler bunlarda ibarettir. Verilen üç malzemeyi iyice karıştırın ve normal bir krem kıvamını alması gereklidir. Oluşan aspirin maskesini yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyip ılık su ile yıkayın. Sadece haftada 1 kez uygulamanız yeterlidir. Daha çok uygulamaya ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız ayda 5 kere yapabilirsiniz.

Aspirin maskesinin dışında yüzünüzün sürekli temiz ve güzel gözükmesini istiyorsanız günde 1 yerine en az 2 kere bol ılık su ile yıkayınız. Nemlendirici sabun kullanarak yıkamanız tavsiye edilir. Yüzünüzün sürekli temiz olması sizi sivilcelere ve yüz lekelerine karşı koruyacak yüzünüzde oluşan fazla yağı yok edecektir.