Ameliyatsız Yüz Germe ve Botox

0
722

Ameliyatsız Yüz Germe uygulamaları oldukça uzun süreden beri ülkemizde ve dünyada özellikle kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Birden farklı ve faza-la yöntem ile uygulanmakta olan ameliyatsız yüz germe yöntemleri; Thermage, VShape, ClearLift, Ulthera, Scarlet, Mezolifting ile Vitamin Enjeksiyonları ve Dolgu uygulamalarıdır.

Ultherapy ile ameliyatsız yüz germe nedir?

Ultherapy yöntemi ile yapılan ameliyatsız yüz germe uygulamasında, ultrason tekniği kullanılmaktadır ve bu sayede de uygulamada cildin yüzeyi etkilenmeden sadece cildin belirli bir noktasına etki eden ses dalgaları bölgede onarım sağlamaktadır. Üstelik bu yöntem sayesinde tek bir seans ile kırışıklıklardan ve ciltteki sarkmalardan kurtulabilmek de mümkündür.

İşlem tekrar edilmeli mi?

Ultherapy ile yapılan bu uygulama gerekli olduğu takdirde 6 ay ya da 1 yıl sonra tekrar edilebilmektedir ve herhangi bir sağlığa zararı bulunmamaktadır. Ancak bazı durumlarda işlem 2 yıl kadar etkisini yitirmeyebilmektedir. Bu durum tamamen kişilere göre farklılık göstermektedir.

Botox uygulaması da yine kliniklerde yüz germe ya da sarkıklıkların ve kırışıklıkların tedavi edilmesinde kullanılan oldukça etkili ve bir o kadar da kolay bir işlemdir. Ancak her ne kadar kolay gibi görünen bir uygulama olsa da mutlaka uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde yanlış uygulamalar istenmeyen kötü görüntülere de neden olabilmektedir.

Botox nedir?

Botox aslında “Clostridium botulinum” isimli bir bakteriden elde edilmekte olan tıbbi bir proteindir. Oldukça uzun yıllardan beri kullanılmakta olan botox maddesi, göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak son 10 yıldan beri ise kozmetik alanında oldukça önemli ve etkili başarılar kazanılmasına da yardımcı olmaktadır.

Botox ile yüz germe nasıl yapılır?

Botox uygulaması oldukça ince uçlu iğneler sayesinde uygulama yapılacak olan alana botoks maddesinin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık 6-8 ay kadar etkili olan botoks uygulaması bu süre sonunda tekrar edilebilmektedir ve sağlık açısından herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here