Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

0
1240

Aslında kedi gözü makyajı göründüğü kadar da zor bir şey değil. Sadece birkaç denemeden sonra ustalaşmaya başlayacaksınız. Dikkatli ve küçük bir hileli kuyruklu göz makyajınız resimli anlatımlıyla daha da kolay hale geliyor.

Önce temizlenmiş tamamen makyajdan arındırılmış göz kapakları ile işe başlıyoruz.
Ardından ister kalem ile istersenizde sıvı eyeliner ile üst kirpiklerin dip taraflarından doğru düzgün bir şekilde çizgi çekin. Çizginin koyu ve yoğun olmasına özen gösterin. Kesinlikle boşluk kalmamalı. Dilerseniz üst göz kapağının iç tarafında boyayabilirsiniz. Böylelikle tamamen siyah ve yoğun olacaktır.

İşte şimdi geldi kedi gözünü kuyruğu yapmaya. Her iki gözü de aynı şekilde yapmak marifet ister. Bu bir gerçek. Size bu konuda bir püf noktası verelim. Alt kirpiği bir rehber olarak almanızdır. Resimde beyaz noktalarla size gösteriyoruz. Bu şekilde bir çizgi çizeceksiniz iki gözde aynı şekilde biçimlenmiş olacaktır. Alttaki kuyruğu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bu sizin zevkinize ve göz yapınıza bağlı. Kendinize nasıl yakıştığını düşünüyorsanız o şekilde ayarlayın.

Bu sefer sıvı eyeliner kullanarak biraz önce çekmiş olduğunuz çizginin üzerinden dikkatlice tekrar geçin. Daha belirgin gözler için çizgi kalınlaştırmak gerekir. İşlem bitmiştir.

Şimdi son rötuşları yapmak için aynaya son bir kez bakın ve boşluk varsa onları doldurun.

Kedi gözü makyajınızı daha dramatik bir etki yaratmasını istiyorsanız alt kirpiklerinizin de diplerine göz boyunca boyayın böylelikle gözlerini daha büyük ve iri görünecektir.

 

Ekstra güzel görünmek isteyenler veya giysisiyle uyum içinde bir makyaj yapmak isteyenler farklı renkteki göz kalemleriyle alt kirpiklerine sürerek farklı bir görünüm elde edebilirler. Biz burada mavi rengi seçtik. Dilerseniz siz yeşil rengi mor rengi de seçebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz olacaktır.