Yeni Evlenen Çiftlerin Bilmesi Gerekenler

0
807

Yeni evliler genellikle sürekli birlikte takılırlar ve birbirlerine pek kişisel zaman ve alan bırakmazlar. Bu durum başlarda onları pek rahatsız etmez ancak bir süre sonra nefes alacak alanları kalmaz. Zira artık kendileri olmaktan çıkmış ve çift olmadan dolaşamayan varlıklar haline gelmişlerdir. Buysa ilişkide monotonluk ve bıkkınlığı getirir. Dolayısıyla herkesin tek başına arkadaşlarıyla takılma, hobilerine vakit ayırma ve yalnız zaman geçirme lüksü olması evliliğin başlangıcında yaşayabileceğiniz sorunları minimize edecektir.
Romantizm evlenince biter diyenlerin aksine, doğru şekilde davrananlarda romantizmin devamı mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken arada bir başbaşa güzel bir yemeğe gitmek, akşamları televizyon izleyip durmak yerine biraz sohbet etmek ve başbaşa güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerde vakit geçirmek. Romantizmin illa filmlerdeki gibi havai fişekler ve her yerden uçup gelen çiçekler olmadığını elbette unutmayın.

Evliliğin ardından hemen çocuk yapma beklentileri içerisinde olmak da pek doğru sayılmaz. Zira çocuk yapmak bireylerin odaklarının çocuğa kaymasına neden olur ve bu da yeni evli çiftlerin birbirlerini tanımalarına bir engeldir. Eşinizi tam olarak tanımak, evliliğin maddi ve manevi temellerinin oturmasını sağlamak ve her şeyi yoluna koymak çocuk konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Akrabalardan gelen baskıları da kafaya takmayın ve en az bir kaç sene kendi başınıza yaşayın.
İki tarafın da ailesi genellikle evliliğin başlarında ciddi sorunlara sebep olur. Zira aileler yeni evlilerin evlerine karışmaya pek meraklıdırlar ve onları durdurmak için erkek ve kadının çaba göstermesi gerekir. İki aile arasında karşılaştırmalar yapmak, haksız olsa bile kendi ailenizi savunmak ve eşinizi ailenizin önüne atmak, evliliğinizde onarılmaz yaraların açılmasına neden olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here