Kadınlar Neden Aldatır?

0
698

Kadını Aldatmaya İten Nedenler;

Kadın eşinden ilgi sevgi, aşk ve şefkat gibi ilgi görmüyorsa, takdir edilip güzel sözler duymuyorsa yani eksik kalıyorsa, başkalarına ihtiyaç duyma gereği hissediyor demektir.
Kadınlar erkekler gibi cinsel sadakatsizlik olarak değil aksine duygusal tatminsizliklerini gidermek için arayışa girerek boşluğu doldurmaya çalışırlar. Yani hak ettiklerine inandıkları değerini anlayan kişiler tarafından takdir dilmek için bu yola girerler.
Aldatma eylemi özellikle aldatılan kadınlarda sırf öç almak için düşünülen bir durumdur. Ancak bu düşünceyi hayata geçirmesi erkekler kadar kolay olmadığından kadını korkutur. Çünkü toplum erkeğin aldatmasını çapkınlık ya da hovardalık olarak adlandırırken kadının aldatmasını namussuzluk ve iffetsizlik olarak görür.
Kadının aldatması erkeğinin davranış biçimi ile doğru orantılı gelişen bir durumdur.
Kadın aldatmayı cinsellik olarak düşünmez yani cinsel arayışa girmez. Ancak duygusal anlamda tatmin edilmiyorsa duygusal arayışa girer ve önceden tanıdığı bir kişi olması ya da ilk kez tanıdığı herhangi bir kişiden alacağı küçük bir iltifat bile onu memnun eder.
Eşi tarafından ihmal edilen kadın kendini öven iltifat ve takdir eden alternatif kişiye yönelerek mutsuzluğunu bir nebze de olsa gölgeler.
Aslında kadın “Ne kadar yakışıklı bir adam” diye hayranlıkla bir erkeğe baktığında bile partnerini aldatmış gibi kendisini suçlu hisseder. Ya da bir erkekten iltifat aldığında çok hoşuna gittiği için yüzünün kızarması bile sanki eşine karşı suçluluk duygusu yaşar.
Mutsuz bir evliliği olan kadın eşi tarafından aldatıldığından emin olduktan sonra bile gidip ben de onu aldatayım diye düşünmez. Aksine sosyal güvenliği olsun olmasın boşanmak konusundaki kararlığını oraya koyar.
Yapılan istatistiklere göre evli iken eşini cinsel manada aldatan kadınların büyük oranda şizofren ya da akıl sağlıklarında sorun olduğu tespit edilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here