İlk Buluşmada Sakın Bunları Yapmayın!

0
534

ERKEKLER DAHA ACELECİ, KADINLAR DAHA TEMKİNLİ

“Online tanıştığınız biriyle ilk buluşmanız ne kadar süre sonra olmalı?” sorusunda erkeklerin daha aceleci, kadınların ise daha temkinli olduğu ortaya çıktı.

Erkeklerin %90’ı buluşmak için tanıştıktan sonra 1 haftadan az bir süre geçmesinin yeterli olduğunu söylerken, kadınların %90’ı ise 1 aydan fazla zaman geçmesi gerektiğini belirtti.

İlk buluşmada negatif algı oluşturacak 3 unsur sorulduğunda üyelerin yarısı karşısındakinin telefonu ile ilgilenmesi, yapmacık ve ukala tavırlar sergilemesi derken, kalan %30’u soğuk ve sessiz tavırlar, olumsuz bakış açısı ve kaprisli kişiliğin itici olduğunu belirtti. Geriye kalan %20 ise gereğinden fazla samimiyet, negatif bir konuşma üslubu ve yemek yeme şekli dedi.

GÜLÜMSEME, BAKIMLI OLMA VE KONUŞMA TARZI

İlk buluşmada sizi pozitif etkileyecek 3 şey nedir diye sorulduğunda ise üyelerin yarısı “gülümseme, bakımlı olma ve konuşma tarzı” dedi. %10’u yine telefonu ile ilgilenmemesi, samimiyet ve sohbet yeteneği derken, %20’si bakışların, ahlaklı ve kendinden emin duruşunun önemli olduğunu vurguladı. %20’si ise bakışların yanı sıra giyim tarzı ve iyi kokması dedi.

İlk buluşmada hesabın paylaşılması konusunda ise cevap net. Üyelerin %90’ı hesabın erkek tarafından ödenmesi gerektiği konusunda hemfikir.

Erkek üyelerin %80’i ilk buluşmada karşısındakini evden almanın uygun düşmeyeceğini belirtirken, %20’si ancak eğer karşısındaki isterse onu evinden alacağını belirtti.

YÜZDE 80 AŞK KONUSUNDA UMUTLU

İlk buluşmada onu nereye götürürsünüz diye sorulduğunda üyelerin %80’i restoran, cafe ve pastane derken, %20’si sakin ve huzurlu bir sahilde buluşmayı tercih ediyor. Üyelerin %40’ı ilk buluşulacak yeri kadınların belirlemesi gerektiğini, %40’ı da ortak karar alınmasının daha doğru olduğunu belirtti. Mekanı erkeklerin belirlemesi gerektiğini söyleyenler ise yalnızca %20.

Üyelerin %80’i ilk buluşmada aşk doğabileceği konusunda umutlu! Üyelerin %50’si ilk buluşmada aşka inanırken, %30’u aşık olunmasa bile kuvvetli bir duygu hissedilmeye başlanabileceğini söylüyor. İlk buluşmada aşık olmanın imkansız olduğunu düşünenlerin oranı ise %20.

İKİNCİ BULUŞMA TEKLİFİ ERKEKTEN

İlk buluşma için ortalama ne kadar bütçe ayırdıkları sorulduğunda üyelerin %80’i bütçe konusunu önemsemiyor ve özel bir bütçe yapmıyor. %10’u 100 TL’ye kadar çıkabileceklerini söylerken, geri kalan %10 ise yapacakları harcamanın buluştukları kişiye göre değişeceğini söylüyor.

İkinci buluşma teklifinin erkekten gelmesi gerektiği konusunda da eÇift üyeleri hemfikir. Erkeklerin %90’ı ikinci buluşma teklifini kadının yapmasını tercih etmezken, kadınların da %90’ı teklifi erkeklerden bekliyor.

İlk buluşmada erkek üyeler konuşmaya kıyasla dinlemeyi daha çok seviyor. Erkek üyelerin %70’i dinlemeyi daha çok sevdiğini belirtiyor. Dinlemeye kıyasla konuşmayı daha çok sevdiğini söyleyen erkeklerin %28’i düşünmeden konuşabileceğini söylerken, bu oran kadınlarda %42’yi buluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here