İlk Buluşmada Erkeğe Sorulması gereken Sorular…

0
884

Arkadaş ortamında, iş çevresinde veya internette tanıştığınız biriyle aranızda bir etkileşim oldu ve o kişiyle ilk kez buluşacaksınız. İlk buluşmada heyecandan konuşamama veya saçma sapan sorular sorabilirsiniz. Bunun önüne geçmek ve onu daha iyi tanımak için ilk randevuda sormanız gereken birkaç soruyu bir araya getirdik. Bu sorularla o anları daha keyifli ve güzel geçirebilirsiniz.

1. Günlerini nasıl geçiriyorsun?

Ucu açık olan bu soru onu daha iyi tanımanıza yardımcı olur. Böylece sosyal yaşantısı, iş hayatı ve arkadaşlarına olan bağlılığı konusunda bilgiler edinebilirsiniz. Küçük detaylara dikkat ederek onun hakkında birçok kanıya varabilirsiniz.

2.Boş günlerinde neler yapıyorsun?

Bu soru, onun nelerden hoşlandığını, neler yapmaktan zevk aldığını anlamanız için iyi bir fırsat. Gündüzleri mi dışarı çıkar, gece hayatını mı sever, arkadaşlarıyla sık vakit geçirir mi, sinema ya da tiyatroya gitmekten hoşlanır mı, spora merakı var mı tüm bunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3. Yaptığın işten memnun musun?

Direk olarak “Ne iş yapıyorsun?” demek yerine bu tür bir soru sorarak onun kişiliği hakkında ufak ipuçları yakalayabilirsiniz. Kariyeriyle ilgili soru sorduğunuzda, güçlü yönleri, ne kadar sabırlı olup olmadığı, nelere kızdığı, sevip sevmediği davranışlar, onu mutlu eden şeyler ve daha birçok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşinden memnun olsun veya olmasın bu konuda yorum yaparken kişiliğini açıkça ortaya koyacaktır.

4. İlişkilerinde hissettiklerini açıkça dile getirir misin?

Bu konuyu açacaksanız, önceki ilişkilerinizden örnek vererek ilerleyin. Önceki görüştüğünüz kişilerin bu konuda pek net olmadıklarını belirtebilir. Karşınızdaki kişinin ilişkiden ne beklediği konusunda bilgi almaya çalışabilirsiniz.

Vereceği cevaplar doğrultusunda daha ilişkiye başlamadan onun bu konudaki görüşlerini öğrenmiş olursunuz. Böylece beklentilerinizi tekrardan değerlendirme fırsatı bulur, gelecekte oluşabilecek hayal kırıklıklarının önüne geçebilirsiniz.

5. İzlemekten zevk aldığın TV programı, film, tiyatro oyunu ya da müzik türü ne?

Bu soruya vereceği yanıt onun nelerden hoşlandığını açıkça ortaya koyar. Ayrıca hayata bakışı hakkında da ipuçları verir. Böylece izleyip dinlediğiniz şeyler arasında benzerlik olup olmadığını görme imkanı bulursunuz. İyi ve sağlıklı bir ilişki için zevklerinizin uyuşması da önemli.

6.Flört mü, ilişki mi?

Bu soru ilk buluşma için doğru mu acaba diye düşünebilirsiniz. Ancak bir ilişkiye başlarken karşı tarafın bu konudaki görüşlerini bilmekte fayda var. Gönül eğlendirecek birini mi arıyor, yoksa ilişki adamı mı? Bugüne kadarki ilişkileri nasılmış, flört etmekten mi yana, yoksa ciddi ilişkiye açık mı? İlk buluşmada bu konu hakkında görüşlerini öğrenebilirsiniz.

7. Para kazanmak zorunda olmasaydın, hayatını nasıl sürdürürdün?

Bu soruyla onun hayalleri, umutları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Vereceği cevaplardan onun ruh halini ve isteklerini kolayca anlayabilirsiniz.

8. En çok utandığın anı paylaşır mısın?

Bu soruya verilecek yanıt sohbeti daha keyifli hale getirebilir. Birtakım sakarlık veya patavatsızlık sonucu ortaya çıkabilen bu tip durumların ilk buluşmada konuşulması pek uygun olmayabilir. Ancak herkese anlatabileceğiniz ufak tefek sakarlıkları paylaşabilirsiniz.

9. Ailenle mi yoksa tek mi yaşıyorsun?

Bu konu onun sorumluluk sahibi veya aileye bağlı olup olmadığını analiz etmenize yardımcı olabilir. Tek yaşıyorsa kendi işini kendi yapabilen, özgürlüğüne düşkün ve sorumluluklarını bilen biri olduğunu söyleyebiliriz. Ailesiyle yaşıyorsa, rahatına önem veren, ihtiyaçlarının annesi tarafından görülmesine alışmış bir erkek profili verebiliriz. Bu durum o erkekten beklentilerinizi değerlendirmeniz konusunda size yardımcı olabilir. Tek yaşaması rahatça görüşebilmeniz açısından da bir avantajdır.

10. Eski sevgililerinle hala görüşüyor musun?

Bu konu eski sevgilisine hala değer verip vermediğini veya ilişkilere bakış açısını anlamanıza yardımcı olabilir. Bazı kişiler ayrıldıktan sonra tamamen kestirip atar ve eski sevgilisiyle kesin görüşmeme kararı alır. Ancak bazıları arkadaş olarak görüşmeye devam edebilir. Bu soruyu sorarak karşınızdaki kişinin bu konu hakkındaki görüşünü öğrenebilirsiniz.