İlişkinizi Canlı Tutmak İçin Öneriler…

0
969

 

Önceliğiniz ilişkiniz olsun
İlişki ilerledikçe, farkında olmadan sevgilinize karşı ilginiz azalır, öncelikleriniz yer değiştirir. İlk beraber olmaya başladığınız günlerde bulduğunuz her fırsatta onunla görüşürken, bir süre sonra işten yorgun argın çıktığınız için tek isteğiniz bir an önce eve gidip dinlenmek olur. Hatta bazen gün içinde neredeyse onunla hiç konuşmadığınızı fark edersiniz. Bu durum kimi zaman yerini çocuklarınıza ya da arkadaşlarınıza bırakabilir. Ancak ilişkinizde ufacık bir şey ters gittiğinde bu bütün hayatınıza yansır. Yani ilişkiniz ne kadar güzel gidiyorsa hayatınız da o kadar yolunda demektir. Tabii ki hayatınızı sadece ilişkiniz üzerine kurun demiyoruz, ancak sevgilinizi asla ikinci plana atmayın.

En yakın arkadaşı olun
Erkeklerin kadınlara göre daha az konuştukları bir gerçek. Ancak bir probleminden bahsederken onu dinleyin. Sürekli “haklısın” demek yerine çözüm önerileriyle ona yaklaşın. Kısacası sadece onun sevgilisi değil, aynı zamanda en yakın arkadaşı olun.

Aşkınızı göstermekten korkmayın
Kadınların sevgi gösterilerinden hoşlandıkları kesin, ancak emin olun erkekler de bunu görmeyi istiyor. Bunun için ne kadar süredir birlikte olduğunuz önemli değil. Yoğun geçen bir günün ardından onu sevdiğinizi söylemek büyük ölçüde yorgunluğunu alacak, hatta kötü bir gün geçirdiyse ondan bile sıyrılacaktır. Ona güzel bir yemek hazırlayabilir ya da aşkınız kadar güzel bir tatlı yapabilirsiniz. Üstelik zaman içerisinde bu sevgi gösterilerini koruduğunuz takdirde onun da sizi sevdiğini daha çok hissedecek ve göreceksiniz.

Farklı hayatlarınız da olsun
Onu çok seviyor, sürekli onunla beraber vakit geçirmek istiyor olabilirsiniz. Fakat ne demişler; “Çok muhabbet tez ayrılık getirir”. Tabii ki paylaşmak güzeldir, ancak her şeyi beraber yapacaksınız diye bir kural yok. Onun zevklerine saygı duyun. Arkadaşlarıyla maça gitmek istiyorsa bırakın gitsin, bunun keyfini çıkarsın. Siz de yalnız başınıza yogaya gidin, arkadaşlarınızla buluşun. Hem böylece konuşacağınız farklı konularınız da olur.

Vakit geçirin
Birlikte yapmayı hoşlandığınız şeylerden vazgeçmeyin. Beraber fotoğraf çekmeyi mi seviyorsunuz ya da sabah yürüyüşleriniz çok keyifli mi geçiyor? İlişkiniz ilerledikçe bunlara son vermek yerinde, aşkınızı canlı tutmak için ortak zevklerinizi gerçekleştirmeye devam edin. Ancak bunun dozu tabii ki çok önemli. Rutine dönüşmeden arada değişiklikler yapmak da iyidir. Güzel bir havada bir hafta sonu sabahınızı yürüyüş yerine spaya ayırabilirsiniz. Üstelik hafta içinin yorgunluğundan arınmak size oldukça iyi gelecek.

Sürprizler yapın
Minik hediyeleri, küçük sürprizleri çok seviyor olabilirsiniz, ancak hep karşı taraftan beklemekten vazgeçin. Erkekler de sürprizleri sever. Hem bunun için özel bir gün beklemenize de gerek yok. Alışverişe çıktığınız bir gün ona da birkaç parça kıyafet alın. Bu onu aslında ne kadar çok düşündüğünüzü, hep aklınızda olduğunu gösterir.