Eski Sevgilinize Dönülür Mü?

0
852

Bazı insanlara, “önünde duvar var, çarpacaksın” dersin ama onlar çarpmadan anlayamazlar. Şu mektubunu bir de kendin okusan, cevabın içinde saklı olduğunu göreceksin. Bana kalırsa, sen zaten kararını vermişsin. Bu ilişkiyi deneyeceksin gibi duruyor.

Senin her mektubunda içimi acıtan bir nokta var: Mehtap neden kendini sevmiyor? Bu soruyu düşünüyorum. Kendinle kavganın ne olduğunu ancak sen bulabilirsin. Adam dürüstçe, gezip eğleneceğini, başka kadınlarla birlikte olacağını söylüyor. Her gün aynı yemek yenmez sözünün altında, sana ihanet edeceğinin büyük harflerle yazılı olduğunu fark etmedin mi?

Mehtapcığım, ben sana ne desem bilemiyorum. Bu kadar sıkıntı çekip bir ayrılık geçirdin. Ne çabuk unuttun o zamanları? Gideceği yere kadar gitsin diyorsun ama bu ilişkinin bir yere gideceği yok ki! Neden kendini kandırıyorsun güzel kardeşim?

Söylemeyi düşündüğün yalana gelince, çocukça! Bu adamın seninle ilgili bir gelecek düşünmediğini anlamak için, böyle bir oyuna başvurmana gerek yok ki! Adam zaten söylüyor olmayacağını, neyini araştıracaksın?

Benim fikrim, eğer bu ilişkiye dönersen, kendi canını acıtmaktan başka bir şey yapmış olmazsın. Sen güçlü bir kızsın. Öyle komik bahanelerle kimseyi uzaklaştıramazsın. İstemediğini söylersin, olur biter. Ayrıca, beğenen biri var hikayesine kimse kanmaz. Kanmış gibi yapar, seni bir müddet oyalar sonra yine eski haline döner. Neden kendini bu adamın ellerine teslim etmek istediğini anlamış değilim. Sonuçta bu hayat senin, yaptığın bütün seçimlerin bedelini kendin ödersin. Hayatını değerli ve kendini önemli kılmadığın sürece, kuyruğunu kovalayan kedi misali, sürekli yanlış ilişkiler içinde savrulup duracaksın. Hayat çok kısa, kendine bunu yapma. Şu laf da, senin durumuna çok uyacak sanırım: Eskiye rağbet olsa, bit pazarına nur yağardı!